A Békéscsaba elleni győzelemmel zárta az őszt az Alba Fehérvár KC

Álmoskás mérkőzésen, a vártnál talán kicsit nehezebben, de legyőzte a Békéscsabát az Alba Fehérvár KC, mely így kilenc megszerezett ponttal vonul a hathetes „téli szünetre”.
Alba Fehérvár KC – Békéscsaba 28-25 (15-13)

2019.11.15. 21:11 |

Boldizsár Bianka góljával indult az Alba Fehérvár KC – Békéscsaba összecsapás, melynek első perceiben felváltva estek a gólok, 4-4-ig fej-fej mellett haladtak a csapatok. Sztankovics és Töpfner góljai után azonban kettővel állt jobban a fehérvári alakulat, majd 10-7-nél már hárommal. De a viharsarki együttes Marincsák Nikolett vezetésével visszakapaszkodott egy gólra. Az utolsó tíz perce elején Pelczéder két értékesített ziccere után újfent három góllal állt jobban az Alba, és ugyan megvolt a lehetősége, hogy a szünetre nagyobb előnyt építsen ki, ez nem jött össze, Barján Bianka dudaszós góljával 15-13-as fehérvári vezetéssel mentek pihenni a csapatok.

A második harminc percet Agbaba gólja nyitotta, majd pedig a találkozón tízig jutó Claudine Mendy percei jöttek: a francia légiós háromszor is megzörgette a békéscsabai hálót néhány perc alatt, ismét három góllal állt jobban a Fehérvár. Nem sokkal később Zazai duplája után pedig már néggyel, a negyvenharmadik percben pedig már öt volt közte. Nyílt tehát az olló, úgy tűnt, el tud szakadni ellenfelétől a hazai gárda, és nem lesz túl izgalmas a hajrá. A vendégek azonban nem adták fel, négy perccel a vége előtt két gólosra csökkentették hátrányukat, 26-24 után azonban jött Mendy tizedik gólja, amire még Kukely Anna ugyan válaszolt, de ez már nem osztott, nem szorzott, főleg úgy nem, hogy az utolsó pillanatban még Walfisch távoli bombája is beakadt volt csapata kapujába, ezzel pedig kialakult a 28-25-ös végeredmény. Győzelmével kilenc ponttal zárja az őszi szezont az Alba Fehérvár KC, és vélhetően a hetedik helyről várja a december 29-ei, érdi folytatást.

Fehérvár: Attingré, Györkös (kapusok) – Mendy 10(4), Pelczéder 2, Utasi, Boldizsár 2, Besszer 2, Töpfner 3(2), Zazai 2, Sztankovics 1, Moutsogianni, Walfisch 3, Szarka 1, Rózsás 2.