A 76. percben kapott góllal maradt alul a Hydro Fehérvár AV19 Salzburgban

A Hydro Fehérvár AV19 hosszabbítás után 2-1-re kikapott a címvédő Red Bull Salzburg otthonában az osztrák jégkorongliga (ICEHL) negyeddöntőjének a harmadik mérkőzésén. Ennek köszönhetően az osztrák csapat már 3-0-ra vezet az egyik csapat negyedik sikeréig tartó párharcban.
2023.03.12. 20:23 |

Osztrák liga, negyeddöntő, 3. mérkőzés: Red Bull Salzburg - Hydro Fehérvár AV19 2-1 (0-0, 0-0, 1-1, 1-0), hosszabbítás után

A fehérváriaknál hiányzott Magosi Bálint és Stipsicz Bence - ők pénteken sérültek meg, és több hetes kihagyás vár rájuk -, hasonló okokból nem játszhatott Szabó Dániel és Horváth Milán, míg Erdély Csanád és Németh Kristóf betegeskedik.

A hazaiak mezőnyfölényében játszottak az első harmadban, ám a folytatásban már a Fehérvár is felpörgött. Az 52. percben Alex Petan bal oldalról bombázott a kapuba, ám négy perc múlva jött a válasz, és így a hosszabbítás. A negyedik játékrész végefelé, a 76. percben a hazaiak gólra váltották Henrik Nilsson kiállítását, és ezzel megnyerték az összecsapást.