-
Kitüntetésre várják az ajánlásokat
Négy városi díjra várják a székesfehérváriak javaslatait. A tisztelet és a megbecsülés kifejezésére a zenei munkásságával, a Nemzeti Emlékhely megőrzésével, valamint karitatív, illetve a gazdasági téren végzett tevékenységével kitűnő személyekre, illetve közösségekre lehet javaslatot tenni augusztus 5-ig.
2026.07.30. -
In memoriam Gál Józsefné
Szomorú veszteség érte Székesfehérvár közösségét, nyolcvanhat éves korában elhunyt Gál Józsefné Gyalog Enikő, a Teleki Blanka Gimnázium egykori legendás biológia-földrajz szakos tanára. Férjével, Gál József tanár úrral saját gyermekeiknek tekintették tanítványaikat, ezért is volt természetes, hogy Enikő néni 2017-ben, férje halála után megalapította a tehetséges fehérvári diákokat támogató Gál Tanár Úr ösztöndíjat.
2026.07.29. -
Támogatják a kinevezést
Támogatja a Fejér Vármegyei Közgyűlés, hogy Budavári Árpád legyen a vármegye új rendőrfőnöke augusztus 1-jétől. A közgyűlésnek véleményezési jogköre van a kinevezést megelőzően.
2026.07.30. -
Albérletek Fehérváron
A felvételi pontszámok kihirdetése után megkezdődhet a kiadó albérletek keresése. Többen már most intézik a bérleti szerződéseket, de vannak, akik augusztus végére, szeptember elejére hagyják az ügyintézést.
2026.07.30.
A 17-es honvéd gyalogezred katonáira emlékeznek a Zichy ligetben
A Magyar Királyi 17-es honvéd gyalogezred tiszteletére szerveznek megemlékezést július 18-án, csütörtökön délelőtt a Zichy ligetben. A katonai tiszteletadással zajló eseményen az emlékező beszédet követően koszorúzásra kerül sor. Tisztelettel várnak minden emlékezőt.
2019.07.16. 07:50 |
Július 18-a az első világháborúban harcolt Magyar Királyi 17-es honvéd gyalogezred emléknapja. Az alkalom tiszteletére Székesfehérvár Önkormányzata és a Magyar Honvédség Parancsnoksága hagyományosan minden évben közösen szervez megemlékezést.
A Zichy ligetben csütörtökön 9 órakor kezdődő katonai tiszteletadással zajló eseményen beszédet mond Sipos Antal ezredes, a Magyar Honvédség 6. Sipos Gyula Területvédelmi Ezred parancsnoka. Székesfehérvár Önkormányzata képviseletében Róth Péter alpolgármester vesz részt az eseményen. A megemlékezés hagyományosan koszorúzással zárul.