-
Gyere és alkoss szabadon!
Gyermekműhely címmel idén nyáron is megszervezi kétturnusos napközis táborát a Fehérvári Kézművesek Egyesülete. Az első turnusra már csak korlátozott számban, a másodikra még bőven vannak szabad férőhelyek. Várják a jó hangulatban, szabadon alkotni vágyó, 10-16 év közötti fiatalokat, akik különféle mesterségekbe kóstolhatnak bele.
2026.06.23. -
Programok a kastélyban
Különleges programokra várják az érdeklődőket a fehérvárcsurgói kastélyba ezen a nyáron is. Júliusban koncertet és botanikai sétát is rendeznek.
2026.06.23. -
Nagyot ment a korai FEZEN
Hat helyszínnel, emlékezetes koncertekkel és teltház-közeli napokkal zárta kapuit a FEZEN Fesztivál. A megszokottnál jóval korábbi, júniusi időpont a szervezők szerint abszolút bevált, így Székesfehérváron egy hamisítatlan, kánikulai hétvégével hivatalosan is beindult a 2026-os országos fesztiválszezon.
2026.06.22. -
Játszótérről játszótérre
A SZÉNA Egyesület a Családokért idén nyáron ismét meghirdette a tavaly nagy sikerrel megvalósult „Játszótérről játszótérre” közösségi programját, amely mától, június 22-től egészen augusztus 31-ig várja a székesfehérvári és környékbeli kisgyermekes családokat.
2026.06.22.
Székely Bál - kárpátaljai és székelyföldi magyar gyerekek táborozását segítik
A székely kultúra és gasztronómia kapta a főszerepet szombaton este a Mercure Hotel Magyar Királyban.
Nyolcadik alkalommal rendezték meg a Székely Bált Székesfehérváron, amelynek keretében idén kárpátaljai és székelyföldi magyar gyerekek táborozásának segítését tűzték ki célul.
Juhász László, a Székely Bál alapítója köszöntőjében arról beszélt, hogy a felgyorsult, világban, amely határon túli testvéreink számára is egyre nagyobb kihívásokat rejt, fontos, hogy továbbra is összefogjunk. „Akik eljönnek erre a bálra tisztában vannak azzal, hogy a segítségük sokat jelent határon túli magyar barátainknak. Egy ilyen találkozóval többezer emberhez el tudunk jutni és ez egy nagyon fontos üzenet.”
Székesfehérvár önkormányzata képviseletében Deák Lajosné és Békési Ferencné önkormányzati képviselők is megosztotta gondolatait a megjelentekkel. Deák Lajosné, nemzetpolitikai ügyekkel kapcsolatos feladatok tanácsnoka elmondta, hogy Székesfehérvár Önkormányzata idén is támogatta a rendezvényt.
Az elmúlt évekhez hasonlóan különböző határon túli közösségek, iskolák, óvodák kapnak segítséget a jótékonysági eseménynek köszönhetően. „A szeretet, az összefogás, a segítség szándékával hívtuk életre ezt a bált és továbbra is támogatjuk az elcsatolt határon túli területeken élő magyar honfitársainkat. Ennek a találkozónak az összefogás a legnagyobb értéke. Gyerekeket fogunk Székelyföldről és Kárpátaljáról vendégül látni Székesfehérváron. Azt gondolom, hogy a nemzet történelmi fővárosában megrendezett találkozó példát mutat a magyarságnak is.”
Szili Csaba Gergely, vármegyei önkormányzati képviselő, a Fejér Vármegyei Közgyűlés külkapcsolati tanácsnoka kiemelte, hogy az elmúlt években, több mint 13 határon túli - székelyföldi és kárpátaljai - település magyar közösségeit tudták támogatni. „Nagyon büszke vagyok arra, hogy lassan egy évtizede, miden esztendőben megrendezzük ezt a bált. Nekem erről az a szó jut eszembe, hogy viszontszeretni, mert azt a szeretetet, azt a törődést, azt a figyelmet amikor a határon túli barátainknál járunk- Kárpátalján, Felvidéken, Délvidéken és Erdélyben- viszonoznunk kell.”
Az idei bálra a Rozetta néptánc együttes Máréfalváról érkezett Székesfehérvárra, és újra itt volt a csíkcsomortáni Lármafa színjátszó csoport is. Kárpátalját a BorzsaVári népi zenekar képviselte, míg a műsorvezető, az est hangulatfelelőse a szentegyházi Székely Attila Etele Erdélyből, Hargita-megyéből érkezett.