Schwarczwölder Ádám előadása Magyarország és Horvátország közös múltjáról

Május 2-án, csütörtökön 17.30 órakor lesz Schwärczwölder Ádám, történész, a Veritas Történetkutató Intézet Dualizmus-kori Kutatócsoport tagjának „Egy 750 éves házasság: Magyarország és Horvátország együttélése” című előadása a Szent István Hitoktatási és Művelődési Házban, a Székesfehérvári Horvát Nemzetiségi Önkormányzat „Horvát-magyar kapcsolatok a dualizmus korában” című sorozatának részeként. Az esemény támogatója a Miniszterelnökség Egyházi és Nemzetiségi Kapcsolatokért Felelős Államtitkársága. A belépés díjtalan.
2019.05.02. 07:45 |
Schwarczwölder Ádám előadása Magyarország és Horvátország közös múltjáról

Közélet

  1. In memoriam Gál Józsefné

    Szomorú veszteség érte Székesfehérvár közösségét, nyolcvanhat éves korában elhunyt Gál Józsefné Gyalog Enikő, a Teleki Blanka Gimnázium egykori legendás biológia-földrajz szakos tanára. Férjével, Gál József tanár úrral saját gyermekeiknek tekintették tanítványaikat, ezért is volt természetes, hogy Enikő néni 2017-ben, férje halála után megalapította a tehetséges fehérvári diákokat támogató Gál Tanár Úr ösztöndíjat.

    2026.07.29.
  2. Évtizedek a gyermekek szolgálatában – két óvodaigazgató vonul nyugdíjba

    A Napsugár Óvodát vezető Mályi Lillát és az Árpád úti Óvodát igazgató Neubauer Jánosnét köszöntötte nyugdíjba vonulásuk alkalmából hétfőn dr. Cser-Palkovics András polgármester és Mészáros Attila alpolgármester. Az óvodák és a gyermekek szolgálatában eltöltött évtizedek elismeréseként Mályi Lilla Polgármesteri Elismerő Emlékérmet, Neubauer Jánosné pedig korábban Székesfehérvár Oktatásáért díjat vehetett át.

    2026.07.27.
  3. Intermodális csomópont

    2030-ig befejeződhet a székesfehérvári intermodális csomópont fejlesztése. Vitézy Dávid, Magyarország közlekedési és beruházási minisztere bejelentette, hogy szeretnék elkezdeni a székesfehérvári vasúti csomópont teljes körű átépítését.

    2026.07.29.
  4. Van elég ivóvíz Fejérben

    Az ország több pontján vízkorlátozásokat kellett bevezetni a tartós hőség miatt, Fejér vármegyében azonban továbbra is biztosított a folyamatos ivóvízellátás. A FEJÉRVÍZ Zrt. szerint elegendőek a víztermelési kapacitások, ugyanakkor a rendkívül magas nyári fogyasztás miatt a társaság tudatos vízhasználatra kéri a lakosságot.

    2026.07.29.