-
Oklevélátadó ünnepség
Oklevélátadó ünnepséget rendeztek pénteken délután a Székesfehérvári SZC Bugát Pál Technikumban. Az iskola életében kiemelten fontos eseményen a 2025/2026-os tanévben végzett egészségügyi, oktatási, környezetvédelmi és vízügyi ágazati szakembereket köszöntötték. Székesfehérvár közössége nevében Mészáros Attila alpolgármester gratulált és kívánt sok sikert a végzősök további pályafutásához.
2026.06.27. -
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
25 éves születésnapját ünnepelte az ARNYE Vasútkörnyéki Klubja
Az Alba Regia Nyugdíjas Egyesület Vasútkörnyéki Klubja 1994. október 7-én kezdte meg működését Csata Erzsébet vezetésével.
Az eseményen részt vett Csetényi Attiláné, az egyesület vezetője, valamint Mészáros Attila alpolgármester, dr. Dienesné Fluck Györgyi és Molnár Tamás tanácsnokok.
Köszöntőjében a jelenlegi klubvezető elmondta, foglalkozásaikat hetente a Lövölde úti Szolgáltatóházban tartják, ahol élénk klubélet folyik, mindig megbeszélik a napi eseményeket. Jó kapcsolatot építettek ki a MÁV Vörösmarty és a Vízivárosi Nyugdíjas Klubokkal, valamint az Egyesített Szociális Intézmény II. számú Zsolt utcai Gondozási Központjával. A város és az egyesület által szervezett kulturális és sporteseményeken mindenkor részt vesznek. Szeretik a sétákat és a kerti partikat, és amikor a táncra kerül a sor, senki nem érez fájdalmat sem a derekában, sem a lábában, tette hozzá mosolyogva Bazsonyi Rudolfné. A huszonöt év alatt hazánk szinte minden táját bejárták. Évente minimum egy nagy kirándulást szerveznek, így voltak Ópusztaszeren, Kaposváron, Esztergomban, Szekszárdon, Szolnokon, Kőszegen, Kalocsán, Balassagyarmaton is.
Dr. Cser-Palkovics András Polgármesteri elismerő oklevéllel köszöntötte a város nevében az ünnepelteket.
„A várost a közösségei kötik össze. Ezért is tartozunk köszönettel Önöknek, akik közösségbe tömörülve tesznek, dolgoznak annak érdekében, hogy Székesfehérvár egy erős, egységes, összetartó közösséggé váljon. Sok mindenre büszkék lehetünk, mi fehérváriak, többek között a nyugdíjas klubhálózatra is. A Vasútkörnyéki Klub elmúlt 25 évének szerintem egyik fontos alapja az induláskor meghatározott célok, a programok szervezése, a kirándulások élménye, amely összeköti a résztvevőket. Kívánom, hogy a most induló 25 év is ilyen tevékenyen, tartalmasan teljen!” - mondta Székesfehérvár polgármestere.
Az ünnepi délután programja terített asztal mellett folytatódott beszélgetéssel, múltidézéssel és a jövő tervezésével.