-
Kertmozi Öreghegyen
Folytatódik a nyár egyik legnépszerűbb programsorozata, a Kertmozi Székesfehérváron. Június 26-án és 27-én, pénteken és szombaton az Öreghegyen lesznek a szabadtéri filmvetítések. Két parádés vígjátékkal várják a közönséget.
2026.06.25. -
Zöldebb, árnyékosabb Fehérvárért!
Az egyre forróbb nyarak, a hőhullámok és az aszály mindannyiunk életét érintik. Ezért fontos, hogy városunk fejlesztései során kiemelt figyelmet kapjon a fák és zöldfelületek védelme, az árnyékolás növelése, a vízmegtartás és természeti értékeink megőrzése.
2026.06.25. -
Limonádé túra Sóstón
Hűsítő limonádé túrára várják a természetbarátokat június 27-én, szombaton a Sóstó Természetvédelmi Területen. A kirándulás 10.15 órakor a Látogatóközponttól indul, a részvételhez előzetes regisztráció szükséges.
2026.06.25. -
Székesfehérvári Makett Show
Idén is megrendezik a hagyományos Székesfehérvári Makett Show-t a Szent István Hitoktatási és Művelődési Házban. A nagy múltú, egész napos program június 27-én, szombaton 9.00 és 17.00 óra között várja vendégeit.
2026.06.25.
Boldog születésnapot Magdi néni! - 100. születésnapján köszöntötték Tóth Lászlónét
Szerdán koradélután sorra érkeztek a vendégek a Kossuth Zsuzsanna Szociális Intézmény Rákóczi utcai Idősek Otthonába. Három generáció és az otthon dolgozói együtt készültek, hogy dallal, színes virágcsokrokkal és tortával köszöntsék a ma 100. születésnapját ünneplő Tóth Lászlónét.
Magdi néni mit sem sejtett a meglepetésről, hiszen ő úgy tudta - az ünneplő „összeesküvők” elterelő története szerint –, hogy a napi program egy kis udvari sétával folytatódik a meleg őszi napsütésben. Így igencsak elcsodálkozott, majd nagyon megörült, amikor az étkezőbe belépve megpillantotta a család apraját és nagyját.
Az ünnepeltet az intézmény vezetője, Mészáros Józsefné köszöntötte, majd dr. Cser-Palkovics András polgármester gratulált és jókívánságai kíséretében adta át a miniszterelnök által küldött oklevelet. A város ajándékát, amely megédesíti a mindennapokat, dr. Horváth Miklósné önkormányzati képviselő nyújtotta át.
Mint az a visszaemlékezésekből kiderült, Magdi néninek nem volt könnyű élete. 1924. szeptember 25-én szültetett Szlovákiában. Édesanyját korán, másfél éves korában elveszítette, így három idősebb testvérével együtt nevelőszülőkhöz került. Férjhez ment, majd 1947-ben kitelepítették őket.
Nehéz körülmények között kezdték újra az életet a Tolna vármegyei Belecskán, ahol megszülettek gyermekeik. Férje fiatalon elhunyt, majd újra férjhez menve került a család Székesfehérvárra 1970-ben. Magdi nénit sokan ismerték és szerették a városban, hiszen a Fő utcai papírboltban dolgozott több mint két évtizeden keresztül. Három gyermeke hat unokával ajándékozta meg, akikről nagy szeretettel gondoskodott, sosem volt egyedül. Ma már 12 dédunoka boldog dédije, és nem rég ismét egy ranggal feljebb lépett, hiszen üknagymama lett. 94 éves koráig önállóan élt, ellátta magát, sütött, főzött, varrt. Két éve él az otthonban, ahol, úgy mint mindenhol, nagyon szeretik kedves, szelíd természetét, derűs mosolyát.