100 fát ültetett a Mondelez az ARAK jublieumára utalva a Bregyóban

90 keskenylevelű kőrist és 10 ginkgo biloba páfrányfenyőt ültettek el a Városgondnokság kertészei a Mondelez Hungária Kft. székesfehérvári üzemének jóvoltából a Bregyóban. A 100 fa az ARAK idei jubileumát szimbolizálja és része annak a zöldítési projektnek, amit a Mondelez a napelemparkjának kialakításához kapcsolódóan kezdett el.
2024.11.21. 15:58 |
100 fát ültetett a Mondelez az ARAK jublieumára utalva a Bregyóban

A Városgondnokság az idei ültetési szezonban mintegy 500 fával növeli Székesfehérvár közterületi faállományát.

Összesen 100 fát ültettek el a Városgondnokság kertészei a Mondelez cég felajánlásaként a Bregyó Szabadidőparkban. Számuk az Alba Regia Atlétikai Klub idei jubileumára utal, és része annak a zöldítési programnak, amelyet a Mondelez Hungária Kft. kezdett el Székesfehérváron. Mint Dominik Bogusławski, a székesfehérvári gyár igazgatója elmondta, a fenntarthatóság és a város felé is elkötelezett a cég, ez sarkallta őket arra, hogy napelemparkot telepítsenek és megújuló energiával készítsék édességeiket, valamint arra, hogy a beruházás során kivágásra került fák helyett, sokkal nagyobb területen zöldítsenek. A Bregyóban 90 keskenylevelű kőrist és 10 ginkgo biloba fát ültettek, de ez csak egy kis része fatelepítési projektjüknek, az ipari parkban további 8000 négyzetméteres területet fásítanak és a várossal is folynak még egyeztetések faültetésekről.

Székesfehérvár Önkormányzatát Lehrner Zsolt alpolgármester képviselte, aki köszönetet mondott a Mondelez cégnek, hogy részt vesznek a város zöldítésében, ami a városnak is kiemelt fontosságú ügye.

A fákat a Bregyón belül két helyszínen – a 90 darab kőrist a Skate Park és az atlétikai pálya között, egybefüggő erdős jellegű területet kialakítva, míg a 10 páfrányfenyőt a bejárat közelében – ültették el. A Városgondokság ebben az ültetési szezonban, ősszel és tavasszal mintegy 500 fával növeli Székesfehérvár faállományát.