-
Oklevélátadó ünnepség
Oklevélátadó ünnepséget rendeztek pénteken délután a Székesfehérvári SZC Bugát Pál Technikumban. Az iskola életében kiemelten fontos eseményen a 2025/2026-os tanévben végzett egészségügyi, oktatási, környezetvédelmi és vízügyi ágazati szakembereket köszöntötték. Székesfehérvár közössége nevében Mészáros Attila alpolgármester gratulált és kívánt sok sikert a végzősök további pályafutásához.
2026.06.27. -
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
Zöldhulladék gyűjtés Székesfehérváron november 2-től december 3-ig
A Depónia Kft. értesíti a fehérváriakat, hogy zöldhulladék-gyűjtést szervez a városban november 2-től december 3-ig. Ezen időszak alatt a lakóingatlanok körüli közterületről összegyűjtött zöldhulladékot szállítják el kizárólag a „LOMB” felirattal ellátott zsákba csomagolva. A lakókat arra kérik, hogy a kuka mellé, a gyűjtési napokon reggel 6 óráig helyezzék ki, úgy a zsákokat, hogy az a jármű- és gyalogosforgalmat ne zavarja. Kéthetente, minden páros héten, külön gyűjtőautó szedi össze a lombzsákokat.
2010.10.24. 23:15 |
A Depónia Kft. értesíti a fehérváriakat, hogy zöldhulladék-gyűjtést szervez a városban november 2-től december 3-ig. Ezen időszak alatt a lakóingatlanok körüli közterületről összegyűjtött zöldhulladékot szállítják el kizárólag a „LOMB” felirattal ellátott zsákba csomagolva. A lakókat arra kérik, hogy a kuka mellé, a gyűjtési napokon reggel 6 óráig helyezzék ki, úgy a zsákokat, hogy az a jármű- és gyalogosforgalmat ne zavarja. Kéthetente, minden páros héten, külön gyűjtőautó szedi össze a lombzsákokat.
A zöldhulladék gyűjtésére szolgáló, „LOMB” feliratú zsákokat a Depónia Kft. térítésmentesen szolgáltatja a fehérváriaknak, ingatlanonként 5 db-ot, amelyek 2010. október 18-tól átvehetők a Depónia Kft. ügyfélszolgálatán, Székesfehérvár, Szent Vendel u. 17/a. alatt, ügyfélszolgálati időben: hétfőn 8-12 óráig, kedden 8-12 és 13-16 óráig, szerdán 8-20 óráig, csütörtökön 8-12 óráig és pénteken 8-12 óráig.

Az átvételre szóló jogosultságot lakcímkártyával szükséges igazolni. A lakcímkártyán nem szerepelő saját tulajdonú ingatlan esetén, tulajdoni lap bemutatásával vehetők át a zsákok.
További, vagy többletigény esetén az ügyfélszolgálaton, ügyfélszolgálati időben vásárolható „LOMB” feliratú zsák, 225,-Ft/db áron.
A zöldhulladék-gyűjtés keretében nem kerül elszállításra:
· egyéb hulladék, lom jellegű hulladék, veszélyes hulladék
· embléma nélküli zsákban elhelyezett bármilyen hulladék
· láthatóan nem közterületről származó zöldhulladék
További információ:
Depónia Kft., 22/504-412, 22/507-666
A meghirdetett időpont után (és a felirat nélküli zsákban) kihelyezett hulladékot a Depónia Kft. nem szállítja el, amely ilyen formában a vonatkozó rendelet alapján hulladékkezelési szabálysértésnek minősül és bírsággal sújtható.