Zárt kapus edző meccset játszott a Vidi fiatalokkal

A válogatott szünetet kihasználva a Fehérvár FC labdarúgócsapata az NB II-ben harmadik helyen álló Kozármisleny együttese ellen játszott edzőmeccset csütörtök délután a Sóstói Stadionban, zárt kapuk mögött.
2023.09.08. 08:07 |
A mérkőzést 2-1-re nyerték a vendégek - a Fehérvár FC csapatában több fiatal is lehetőséget kapott.

Bartosz Grzelak vezetőedző nem számíthatott több alapemberére sem, hiszen Kodro, Flores, Kalmár, Fiola és Serafimov is a válogatottban vannak ezekben a napokban, Pető Milán pedig az U19-es nemzeti csapatba kapott meghívót.

A kispadon így több fiatal játékos is helyet foglalhatott a kezdés előtt.

A fehérváriak a Kovács D. - Bese, Csongvai, Larsen, Christensen - Pinto, Bambock - Schön, Katona, Kastrati - Szabó Levente összeállításban kezdték a mérkőzést.

A 43. percben megszerezte a vezetést a Kozármisleny: Turi Tamás lövése a bal kapufán csattant, a kipattanó Tóth Zoltán elé került, aki nyolc méterről nem hibázott (0-1). A szünetben Schön helyére Karamoko állt be. A 61. percben Szabó, Pinto és Katona helyére Gergényi, Berki és Lakatos Márk került a csapatba. Utóbbi 2005-ben született, korábban Ausztriában, Németországban és Olaszországban is játszott, bemutatkozhatott az U17-es válogatottban is, az elmúlt napokban pedig a Vidi II-vel és az első csapattal is edzett. A 66. percben Kirchner lőtt 12 méterről a hazaiak kapujába (0-2). A 74. percben Kastrati és Bambock is elhagyta a pályát, helyükre két fiatal Vidi II játékos - Futsek Fedor és Balla Kevin - állt be. A 87. percben Karamoko harcolt ki egy tizenegyest, amit aztán magabiztosan értékesített is (2-1). A 93. percben akár egyenlíthetett volna a Vidi, de Lakatos nyolc méteres lövését magabiztosan védte Ipacs kapus.