Zágrábban győzött és harmadik helyen zárta a középszakaszt a Volán

A Sapa Fehérvár AV19 kiváló helyzet-kihasználásának köszönhetően visszavágott a Zágrábnak a hazai vereségért. A 4-3-as győzelem azt jelenti, hogy Sofronék a harmadik helyen zárták a középszakaszt és a Ljubljana ellen kezdenek a rájátszásban. Az első mérkőzést február 19-én az Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnokban rendezik. A Vólán góljait Láda, Sofron és Fekti szerezték, Sofronnak a duplázás is sikerült.
KHL Medvescak Zagreb-Sapa Fehérvár AV19 3-4 (1-2, 0-2, 2-0)
2012.02.15. 09:21 |
 A Sapa Fehérvár AV19 kiváló helyzetkihasználásának köszönhetően visszavágott a Zágrábnak a hazai vereségért. A 4-3-as győzelem azt jelenti, hogy Sofronék a harmadik helyen zárták a középszakaszt és a Ljubljana ellen kezdenek a rájátszásban. Az első mérkőzést február 19-én az Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnokban rendezik.

Dom Sportova, Zágráb, 7000 néző, vezette: Dremelj, Jelinek, Piragic, Siegl
KHL Medvescak Zagreb: Kristan - Letang, Waugh, Kinasewich, Prpic, Banham, Sertich, Macaulay, Trukhno, Day, Naglich, Pokulok, Sijan, Zanoski, Brine, Siddall, Rajsar, Koren, Kostovic, Kanaet
Vezetőedző: Marty Raymond
Sapa Fehérvár AV19: Munro - Horváth, Durco, Sofron, Vas, Ladányi, Pratt, DaCosta, Benk, Ryan, Mihály, Sille, Orbán, Palkovics, Sikorcin, Kovács, Hetényi, Fekti, Láda, Magosi
Vezetőedző: Kevin Primeau
Gólszerzők: Prpic, Naglich, Banham, illetve Láda, Sofron (2), Fekti

Utolsó középszakasz mérkőzéséhez érkezett a Sapa Fehérvár AV19. A zágrábi összecsapás volt hivatott dönteni a csapat rájátszásbeli ellenfeléről. Az már a Medvescak meccs előtt bizonyos volt, hogy február 19-én, hazai pályán kezdhetik meg az egyenes kieséses szakasz küzdelmeit Ladányiék.

Kevin Primeau négy sorral küldte harcba fiait. A sérülések és eltiltások miatt újfent lehetőséget kaptak a fiatalok, Láda Balázs pedig ismét centerként kezdett. De még hogy! A 4. percben csatárokat megszégyenítő cselt csinált, majd magabiztosan lőtt Kristan kapujába (0-1). Fel sem ocsúdhattak a horvátok, az 5. percben ismét a hálójukban táncolt a korong. Ezúttal Sofron volt eredményes (0-2). Nem panaszkodhatott a maroknyi Sapa-tábor Palkovicsék "buszlábára". A fehérvári szakvezetés hamar be is dobta a mélyvízbe a negyedik sort. Gyorsan reagáltak a hazaiak és beszorították Hetényiéket, akik sokáig nem tudtak lejönni cserére és ezt Prpic használta ki (1-2).

A 24. percben Láda játszott középre és a második EBEL meccsét játszó Fekti hatalmas gólt ragasztott Kristan kapujába (1-3). A 36. perc meghozta a második fehérvári helyzetet és egyben gólt a harmadban. Sofron góljával le is cseréltette Kristan kapust, helyére Ouzas érkezett (1-4). Trukhno kiállítása okán ugyan emberelőnyben voltunk, de egy megszerzett korongot Naglich a piros vonalról kapura lőtt. A pakk mindenki meglepetésére Munro mellett a hálóba csorgott (2-4). Gyors egymásutánban Palkovics és Pratt is a büntetőpadon találta magát, a kettős előnyt pedig kihasználta a Medvescak. Banham volt eredményes a 48. percben (3-4).

A Medvék az egyenlítés érdekében időt kértek, de az eredmény már nem változott. Sofronék tehát 4-3-ra nyertek és ezzel a harmadik helyen zárták a középszakaszt, így a Ljubljana ellen kezdik a rájátszást. Az első mérkőzést február 19-én az Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnokban rendezik.