-
Karácsony a kórházban
Csütörtök délelőtt – a sokévtizedes hagyományt folytatva – idén is karácsonyi ünnepséget szerveztek a Fejér Vármegyei Szent György Egyetemi Oktató Kórház Újszülött, Csecsemő és Gyermek Osztály ápolást igénylő kisgyermekeinek és szüleinek. Ebben az évben is Mits Péter és fiai, Mits Gergely és Mits Márton csaltak mosolyt dalaikkal a gyermekek arcára.
2025.12.18. -
Sokkal több mint szőnyeg
A 2025-ös év utolsó vendége Iraj Azarfaza volt az MCC székesfehérvári képzési központjában, aki Irán kettős arculatáról tartott előadást, majd válaszolt az érdeklődők kérdéseire is.
2025.12.18. -
Boggie Christmas koncert
Különleges karácsonyi koncertélményre várja a zeneszeretőket Boggie, aki a legismertebb ünnepi dallamok mellett saját dalaiból is hoz egy csokrot a december 20-i fehérvári fellépésére.
2025.12.17. -
Mézeskalácsos táncos est szépkorúaknak
A régi szép idők dallamai várják a Felsővárosi Közösségi Házban december 20-án rendezendő táncos est résztvevőit. A szépkorúaknak szervezett eseményre minden táncoslábút várnak a szervezők!
2025.12.17.
X. Közlekedési Kultúra Napja - játékos feladatokkal a tudatos közlekedőkért
2015 óta minden évben május 11-én rendezik meg a közlekedési kultúra napját, amikor a közlekedő társadalom és a kulturált közlekedés ügyének érdekében különböző szemléletformáló rendezvényeket tartanak.
Szerdán délelőtt a Közlekedéstudományi Egyesület, az Önkormányzat, valamint a Rendőrség közös szervezésében a Németh László Általános Iskola előtti tér adott otthont a X. Közlekedési Kultúra Napjának. Ez alkalommal a legkisebbek játékos formában, különböző kvízek, akadálypályák, valamint egy életnagyságú okoszebra segítségével tanulhatták meg a közlekedés írott és íratlan szabályait. A rendezvény célja, hogy a gyerekek minél fiatalabb korban tudatos közlekedővé váljanak, csökkentve ezzel a balesetek esélyét.
Molnár István, a Közlekedéstudományi Egyesület Fejér Vármegyei Területi Szervezetének elnöke a szemléletformálás és az értékteremtés fontosságáról beszélt köszöntőjében. Mint fogalmazott, mindig a fiatalokat próbálják megszólítani, hiszen a legifjabbak közlekedési kultúrára való nevelését nagyon fontosnak tartják, általuk pedig hosszú távú eredményeket érhetnek el. A különböző közlekedési helyzetekkel egyébként is már óvodás korban találkozhatnak a gyerekek, így hasznos, ha minél előbb elsajátítják és alkalmazzák a szabályokat, tanácsokat.
Mészáros Attila alpolgármester megnyitó beszédében elmondta: nagyon hálás a szervezőknek, akik idén is fontos témát mutatnak be, játékos formában. Az alpolgármester szerint a tudatos közlekedést fontos, hogy minél fiatalabb korban megismerjék a gyerekek, a kicsik példájából pedig akár a szülők is tanulhatnak
Májer László rendőr őrnagy, a Székesfehérvári Rendőrkapitányság Közlekedésrendészeti osztályának munkatársa azt tanácsolta a gyerekeknek, hogy amit a mai napon tanulnak, merjék alkalmazni és ne legyenek restek rászólni a szabálytalankodókra. A rendőr őrnagy szerint a gyerekek jó példát mutathatnak a szülőknek, ha alkalmazzák a Közlekedési Kultúra Napján elsajátított ismereteket.
A köszöntők után az első két csoport nekilátott teljesíteni a feladatokat. Az első állomáson a gyerekek Májer László koordinálásával egy tesztpályán ismerkedhettek meg a körforgalmak használatával, a STOP-táblával, valamint a kötelező haladási iránnyal. A második állomáson egy óriás puzzle-t rakhattak ki a kicsik, még a harmadiknál egy kerékpáros közlekedéssel kapcsolatos kvízt tölthettek ki, ahol a kerékpározás kötelező felszereléseit is felsorolták. Az utolsó két állomáson a Magyar Közút nagygépeit, valamint a Visible Crossing Kft. okoszebráit ismerhették meg.