X. Gyulai Memorial - rendhagyó jubileumot ír az Atlétikai Magyar Nagydíj

Szerdán ismét világklasszis atlétákat és a sportág hazai legjobbjait láthatjuk Fehérváron, a bregyó-közi Regionális Atlétikai Központban. A X. Gyulai István Memorial – Atlétikai Magyar Nagydíj az egészségügyi biztonsági előírások miatt zárt kapuk mögött zajlik majd, a szurkolók a televízióban, illetőleg online követhetik a jubileumi versenyt.
2020.08.18. 16:06 |

A versenyt megelőző sajtótájékoztatón olyan sztársportolók is részt vettek, mint Grant Holloway, a 110 méteres gátfutás aktuális világbajnoka.

A Gyulai István Memorial – Atlétikai Magyar Nagydíjat augusztus 19-én, szerdán 12:50-től rendezik a Bregyó-közi Regionális Atlétikai Centrumban. Az ünnepélyes megnyitó - a tervek szerint - 15.30 órakor kezdődik, a versenyt több televízió csatorna is élőben közvetíti majd.

„Az első Gyulai Memorial 2011-ben került megrendezésre, a Budapest Nagydíj utódaként, Gyulai István, a Nemzetközi Atlétikai Szövetség (IAAF) egykori főtitkára emlékére.

A verseny 2014-ben költözött Székesfehérvárra, a megújult Bregyó-közi Regionális Atlétikai Centrumba.

Az elmúlt hat esztendőben számos világklasszisnak és a magyar atlétika csillagainak, olimpikonoknak szurkolhatott az atlétikát szerető közönség.

Külön büszkesége a városnak, hogy idén a World Athletic Continental Tour „gold level” fokozatát nyerte el a verseny, amely a „diamond league” utáni legerősebb fokozat.” - emelte ki a sajtótájékoztatón Lehrner Zsolt, Fehérvár alpolgármestere.

„Tudtuk, hogy különleges lesz az idei verseny, hiszen tíz évesek lettünk, de arra nem gondoltunk, hogy többször is módosítanunk kell a kitűzött céljainkat, hogy mikor, milyen körülmények között, milyen feltételek mellett tudjuk megszervezni ezt a nagyszerű rendezvényt.” - fogalmazott Deutsch Péter, a szervezőbizottság elnöke, aki elmondta, hogy a támogatók szponzorok mindvégig mögöttük álltak és az elmúlt hónapokban nem volt olyan pillanat, amikor felmerült volna, hogy a nagydíjat ne tudnák megrendezni.

A szervezőbizottság elnöke kiemelte továbbá, hogy a Külügyi és Külgazdasági Minisztérium, valamint a határvédelmi dolgozók segítségét, ami hozzájárult ahhoz, hogy a versenyzők meg tudtak érkezni a tizedik, jubileumi versenyre.

„Idén az egész esemény más. Már annak nagyon örülünk, hogy ezt a sajtótájékoztatót megtarthatjuk, van miről, van kikről beszélnünk. Igazi bravúr, hogy a versenyen inuló világklasszisokat, top-atlétákat sikerült egyáltalán idecsábítani és ide is hozni” - hangsúlyozta Spiriev Attila, a verseny sportigazgatója, aki köszönetet mondott a magyar hatóságoknak, a szervezőknek, a versenybíróknak, az önkénteseknek a támogatásért, ami nélkül lehetetlen lett volna megszervezni a viadalt.

„Az egyik fő motiváció számunkra az volt, hogy a magyar atlétika, a magyar atléták számára egy igazi nemzetközi célt tudjunk az olimpia, az Európa-bajnokság és az egyébnemzetközi bajnokságok elmaradása ellenére biztosítani.” - tette hozzá a versenyigazgató.

A tavaly első profi versenyén itt indult, majd a szezonban 110 méteres gátfutásban világbajnoki címet nyert Grant Holloway nyitotta a megszólaltatott sportolók sorát, majd a szerdán versenybe szálló számos világklasszist hallhattak a nézők az online sajtótájékoztató keretében, így megszólalt Donovan Brazier, aki 800 méteres síkfutásban lett világbajnok tavaly, a holland Dafne Schippers, kétszeres vb-győztes és Christian Taylor, hármasugrásban négyszeres világ- és kétszeres olimpiai bajnok is. A hazai színeket a kalapácsvető Halász Bence képviselte a felvezető sajtóeseményen.

Az esemény közösségi oldalán, a https://www.facebook.com/gyulaimemorial oldalon folyamatosan beszámolnak a Székesfehérvárra megérkezett sportolókról, valamint a verseny időrendjéről, majd a futamokban születő eredményekről is.

Fényképek: Gyulai Memorial