-
Ezüstérmes a MÁV Előre
A magyar bajnok MÁV Előre Foxconn ezüstérmet szerzett a férfi röplabda Közép-európai Ligában, miután az eszéki négyes döntő szerdai fináléjában 3-2-re kikapott a házigazda MOK Mursa Osijek csapatától.MOK Mursa Osijek - MÁV Előre Foxconn 3-2 (21, 20, -21, -14, 11)
2026.03.19. -
4. AKTIV HiPer döntő
Március 20-án, pénteken negyedik alkalommal gyűlnek össze a leggyorsabb és legruganyosabb Fejér vármegyei általános iskolás fiatalok a Bregyó fedett futófolyosóján. Az ARAK HiPer versenysorozata a tavalyi éveket felülmúlva idén is egy nagyon jó hangulatú, bővített felmérési rendszerrel várta a 2025/2026-os tanévben a vármegye több, mint ötezer tanulóját.
2026.03.18. -
Egyenlített a Volán
Az osztrák jégkorongliga negyeddöntőjében a Hydro Fehérvár AV19 2–1-re legyőzte a Klagenfurtot a második mérkőzésen, ezzel egyenlített az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharcban.
2026.03.18. -
Ötszáz futó a diákolimpián
500 induló állt rajthoz a mezei futó diákolimpiai bajnokság városi döntőjében, melyet a 2025-2026-os tanévben is a már hagyományos helyszínen, a Palotavárosi tavaknál rendeztek meg.
2026.03.18.
Walesi vagy feröeri ellenfele lesz a Vidinek a BL-selejtezőben
A Bajnokok Ligája első selejtező körében egymás ellen játszik a walesi The New Saints és a feröeri B36 Tórshavn. A párharc továbbjutója vár a Videotonra, amely kiemelt a második körben. A fehérvári bajnok idegenben kezd július 14-én vagy 15-én, a sóstói visszavágó egy héttel később lesz. Sem walesi, sem ferőeri klubbal nem találkozott korábban a Videoton.
2015.06.22. 13:32 |
A Bajnokok Ligája első selejtező körében egymás ellen játszik a walesi The New Saints és a feröeri B36 Tórshavn. A párharc továbbjutója vár a Videotonra, amely kiemelt a második körben. A fehérvári bajnok idegenben kezd július 14-én vagy 15-én, a sóstói visszavágó egy héttel később lesz. Sem walesi, sem ferőeri klubbal nem találkozott korábban a Videoton.
A nyoni sorsolás előtt az UEFA nyilvánosságra hozta, mely csapatok lehetnek a magyar bajnok ellenfelei a második selejtező körben. Csupa bajnokcsapat jött szóba, de mivel kiemelt volt a Vidi, elvileg könnyebb riválisra számíthatott. Persze a szlovák vagy moldovai első így sem lett volna könnyű feladat. A sorsolás azonban nem őket, hanem a legelső selejtező kör egyik továbbjutóját hozta a piros-kékek útjába. A The New Saints (walesi) - B36 Tórshavn (feröeri) párharc győztesével mérkőzik a magyar bajnok. Az első meccset idegenben játsszák Juhászék, a fehérvári visszavágó július 21-én vagy 22-én lesz. A klub honlapján megjelent, hogy egyik mérkőzésre sem kell a klubkártya a jegyvásárláshoz.

A két lehetséges ellenfél közül a feröeri klubot 1936-ban alapították, tízszeres bajnok. Érdekesség, hogy 1997-ben a nálunk is jól ismert Tomislav Szivics volt a játékos-edző, vele is megnyerték a feröeri ligát. A Bajnokok Ligájában most ötödször fog próbálkozni a csapat, egyszer tudott tovább jutni az első selejtezős körből. A walesi ligát eddig kilencszer megnyerő FC New Saints a legutóbbi hat kiírásból ötször élen végzett hazájában. Rutinos BL-résztvevő, már 2000-ben selejtezett a legrangosabb kupában, azóta pedig a mostani lesz a kilencedik alkalom, hogy próbálkozhat. Továbbjutnia csak egyszer sikerült, 2010-ben, az ír Bohemians ellen, de az Anderlecht (Juhász Rolanddal a soraiban) megállította.