Vörös Zsuzsanna aranyérmes az öttusa Európa-bajnokságon!

Mondhatni rajt-cél győzelmet aratott Vörös Zsuzsanna a budakalászi öttusa Európa-bajnokságon, hiszen a csütörtöki selejtezőből elsőként jutott a döntőbe, és a fehérvári öttusázó a szombati fináléban sem talált legyőzőre. Vörös a 2000-es székesfehérvári EB után második aranyérmét szerezte a kontinensviadalon. Máthé Vivien a 20., Füri Csilla a 28. helyen zárta a versenyt.
2006.07.15. 22:34 |

Vörös Zsuzsanna rendkívül kiegyensúlyozottan vette az akadályokat a nők döntőjében. Olimpiai bajnokunk a reggeli lövészet alkalmával 180 kört lőtt, így a vívópástra nyugodtan léphetett fel, hiszen a harminckettes mezőny összetett rangsorában a 7. helyen kezdte a rangos viadalt.

A vívás számát is remekül teljesítette minden idők legjobb magyar öttusázó-nője: 20 győzelem mellett 11 asszót vesztett, tehát teljesítménye most is az élmezőnyben tartotta, a hatodik legjobb pengeváltóként szorgoskodott.

Magyar öttusázó lévén, arra álmukban sem gondolhattak a sportbarátok, hogy a medencei küzdelmek megtréfálhatják a magabiztos Vöröst – nem is kellett csalódnia senkinek -, az Alba Volán tusázója a hetedik legjobb időt úszta a Római-fürdőben kialakítot pályán. Az igazán frissítő versenyszámot követően aztán ismét az Omszki-tó partjára utaztak a versenyzők, ahol rendkívül nehéz, technikás lovaspálya várta őket.

A kis területen, fifikásan elhelyezett akadályokat a szabályok által engedélyezett legmagasabb pozícióba állították a pályamunkások, és a változó lovaglótudással rendelkező hölgyek megkűzdöttek a pálya teljesítésével. Magyarán a lovaglás megszórta a mezőnyt, Vörös Zsuzsa azonban egyáltalán nem rettent meg a feladattól, és mindössze egy verőhibát vétve „vágtázott” át az akadályokon.

A 3000 méteres futás rajtjához már az összetett verseny éléről állhatott oda Vörös. A mögötte induló angol Spence megelőzte az Európa-,Világ-, és olimpiai bajnokot, így Zsuzsának futás közben meg kellett változtatnia az előre kitervelt taktikát: 2000 méterig az angol vágtázó után nyargalt szorosan, majd az utolsó körben robbantott. Spence-t le is hagyta, azonban a szédületes gyorsasággal felfutó fehérorosz Samushevich-csel óriási csatát vívott a célegyenesben. Vörös Zsuzsa átszakította a célszalagot – mintegy három centiméterrel megelőzve Samushevich-et -, és élete második Európa-bajnoki címét szerezte.

Máthé Vivien a 20., az egyéni induló Füri Csilla a 28. helyen fejezte be a budakalászi EB egyéni- és csapatversenyét. A csapatoknál az angolok bizonyultak a legjobbnak, a fehéroroszok és az olaszok előtt. Szatmári Adrienn selejtező-beli búcsújával a magyar egység nem lehetett versenyben, végül a Vörös, Máthé, Szatmári alkotta csapat a hatodik lett.