Vörös Zsuzsa a 20., Gyenesei Leila a 24. helyen végzett az olimpián

Elmaradt a dobogós hely a női öttusázóknál is. Változó teljesítményt nyújtott Vörös Zsuzsa és Gyenesei Leila az öt számban, így végül egész napi versenyzésükkel az összesítésben Zsuzsa a 20., Leila pedig a 24. helyen zárt. Az aranyérmet végül a német Lena Schöneborn nyerte. Azért a mai lehet az eddigi legemlékezetesebb napja magyar szempontból a Pekingi Olimpiának, hiszen Vajda Attila megszerezte az első aranyat kenu 1000 méteren.
2008.08.22. 20:20 |

A címvédő Vörös Zsuzsanna 182, Gyenesei Leila pedig 171 körös lövészettel kezdte szereplését a pekingi olimpia női öttusaversenyében. Az egyéniben háromszoros világ- és kétszeres Európa-bajnok Vörös Zsuzsa végül 1120 pontot kapott a teljesítményére, ezzel a vívás előtt a 12. helyen állt. Gyenesei Leila 988 pontot gyűjtött, ezzel az első szám után a 31. helyről várta a folytatást.

A vívás nem ment túl jól egyik magyar versenyzőnek sem, így Vörös Zsuzsa a 23., Gyenesei Leila pedig a 32. helyre csúszott vissza. Ezen javítottak immár jobb úszóteljesítményükkel, hiszen ebben a versenyszámban Leila a 4., Zsuzsa pedig a 11. helyen végzett.

A lovaglás szerencsére jobban ment ma a lányoknak, mint tegnap a magyar férfi versenyzőknek. Gyenesei egy verőhibával 1172 ponttal, Vörös Zsuzsa pedig négy verőhibával 1076 ponttal teljesítette a pályát.

Magyar idő szerint kora délután következett az utolsó tusa, a futás. Ennek végére kialakult a végeredmény: Vörös Zsuzsa a 20., míg Gyenesei Leila a 24. helyen végzett.

A szakmai értékelések már megkezdődtek. Mint elhangzott: 1956 óta nem fordult elő olyan, hogy a magyar öttusázók érem nélkül távoztak az olimpiáról. Ebben persze szerepe lehet Horváth Viktor sérüléseinek és akár annak is, hogy Gyenesei Leila első alkalommal indult nyári olimpián.