Fehérvári lányok sikere a junior öttusa országos bajnokságon

A Diapolo Junior Országos Bajnokság küzdelmeiben a fehérvári öttusa mindkét műhelye, a Volán Fehérvár és az Alba Öttusa is megmérettette magát legígéretesebb fiataljaival. A fiúknál a volános Farkas Martin és csapata is negyedik lett, a lányoknál pedig jöttek az érmek. Varga Eszter egyéni ezüstje mellett csapatban a dobogó mindhárom fokán fehérváriak állhattak!
2017.04.18. 09:06 |

A fiúk versenyében a BHSE versenyzője, Szép Balázs győzött, a legjobb fehérváriként negyedik helyen végző Farkas Martin (Volán Fehérvár) főleg a páston és a kombinált számban volt jó. Abszolút a negyedik helyezés jegyében telt a versenye, hiszen ezekben a tusákban is negyedik volt, miként csapatban is, Salga Gergővel és Bernáth Bálinttal az oldalán.
A lányok között a Volán Fehérvár, már felnőtt világkupán is bemutatkozó tehetsége, Varga Eszter csupán öt ponttal maradt el az egyéni győztes Barta Luca mögött, így lett ezüstérmes. Eszter is remekül vívott, és végig kiegyensúlyozottan szerepelt. Csapatban Veszprémi Fruzsinával és Kovács Eszterrel meg is nyerték a bajnokságot! A csapatverseny fehérvári "privilégium" volt, hiszen második az Alba Öttusa SE 1. csapata lett (Strobl Anita, Palkovics Karolina, Ormándi Rebeka), közülük Strobl ötödik, Palkovics hatodik volt egyéniben. És még a dobogó harmadik fokára is fehéváriak álltak, a Volán kettes csapata (Veszprémi Korinna, Koleszár Zsófia, Szloboda Gréta) - vagyis női öttusában továbbra is a legerősebb bázis Székesfehérvár.

Fotó: Buza Virág (MÖSZ)

1. Továbbjutott a Vidi és a Bordeaux vár rá a harmadik körben

Az Európa Liga selejtező második körének visszavágó mérkőzésén, Felcsúton, a Pancho Arénában fogadta az észt Nomme Kalju együttesét a Videoton FC. A jelentős előnyben pályára lépő fehérváriak az első félidőben még – főleg Lazovics révén – veszélyesen játszottak, ám a második játékrészben már edzőmérkőzés jelleget öltött a találkozó. Végeredmény: Videoton FC - Nomme Kalju 1-1, a Videoton gólját a 37. percben Lazovics szerezte. 4-1-es összesítéssel továbbjutott a Videoton és a következő körben a Girondins Bordeaux együttesével találkozik.

2017.07.20.
  2. Nehéz volt, de újabb lépést tett a Kiskút a bajnoki arany felé

Ha tartalékosan és nehezen is, de győzött a Pécs otthonában a Diegos SC – Fehérvár Kiskút Tenisz Klub a női Szuperliga harmadik mérkőzésén. A két páros után 2-0-ra vezettek a hazaiak, de a fehérvári alakulat nagyot küzdve fordított, és pénteken bajnok lehet Budaörsön.

2017.07.20.
  3. A Videoton edzője újabb győzelmet és továbbjutást vár

Marko Nikolic, a Videoton FC szerb vezetőedzője újabb győzelmet és továbbjutást vár csütörtökön az észt Nömme Kaljuval szemben a labdarúgó Európa Liga-selejtező második körében.

2017.07.20.
  4. Tenisz: karnyújtásnyira a bajnoki címtől a Kiskút

Hatalmas lépést tett a bajnoki cím megszerzése felé a Diego SC - Fehérvár Kiskút Tenisz Klub a női Szuperligában. A fehérvári csapat hazai pályán győzte le magabiztosan a címvédő MTK-t. Diego SC - Fehérvár Kiskút TK – MTK 5-2