Fehérvári lányok sikere a junior öttusa országos bajnokságon

A Diapolo Junior Országos Bajnokság küzdelmeiben a fehérvári öttusa mindkét műhelye, a Volán Fehérvár és az Alba Öttusa is megmérettette magát legígéretesebb fiataljaival. A fiúknál a volános Farkas Martin és csapata is negyedik lett, a lányoknál pedig jöttek az érmek. Varga Eszter egyéni ezüstje mellett csapatban a dobogó mindhárom fokán fehérváriak állhattak!
2017.04.18. 09:06 |

A fiúk versenyében a BHSE versenyzője, Szép Balázs győzött, a legjobb fehérváriként negyedik helyen végző Farkas Martin (Volán Fehérvár) főleg a páston és a kombinált számban volt jó. Abszolút a negyedik helyezés jegyében telt a versenye, hiszen ezekben a tusákban is negyedik volt, miként csapatban is, Salga Gergővel és Bernáth Bálinttal az oldalán.
A lányok között a Volán Fehérvár, már felnőtt világkupán is bemutatkozó tehetsége, Varga Eszter csupán öt ponttal maradt el az egyéni győztes Barta Luca mögött, így lett ezüstérmes. Eszter is remekül vívott, és végig kiegyensúlyozottan szerepelt. Csapatban Veszprémi Fruzsinával és Kovács Eszterrel meg is nyerték a bajnokságot! A csapatverseny fehérvári "privilégium" volt, hiszen második az Alba Öttusa SE 1. csapata lett (Strobl Anita, Palkovics Karolina, Ormándi Rebeka), közülük Strobl ötödik, Palkovics hatodik volt egyéniben. És még a dobogó harmadik fokára is fehéváriak álltak, a Volán kettes csapata (Veszprémi Korinna, Koleszár Zsófia, Szloboda Gréta) - vagyis női öttusában továbbra is a legerősebb bázis Székesfehérvár.

Fotó: Buza Virág (MÖSZ)

1. Vereséggel zárta a bajnokságot az Alba Fehérvár KC

Kiegyenlített első félidőt hozott az Alba Fehérvár KC – Érd bajnoki a záró fordulóban. A vendégek azonban a második félidő elején nagy rohanásba kezdtek, amire nem tudott időben, és jól reagálni a Fehérvár, így hamar eldőlt a két bajnoki pont sorsa. A hazaiak ugyan kozmetikáztak az eredményen, de az Érd így is megőrzött hármat előnyéből. Alba Fehérvár KC – Érd 32-35 (18-17)

2017.05.28.
  2. Hibátlan mérleggel zárta az alapszakaszt a Fehérvár Enthroners

Vasárnap délután újra pályára léptek a Fehérvári Koronázók a First Fielden. Pál Tibor Kornél alakulata a Budapest Cowbells 2 ellen küzdött az újabb győzelemért a FEZEN Divízió I-es bajnokságban. Az összecsapáson remek hazai akciókat és elsöprő fehérvári sikert láthatott a több mint 2000 fős közönség. Az Enthroners mindvégig kézben tartotta a mérkőzést, és teljesen megérdemelten 58-0-ra győzött a fővárosi csapat ellen.

2017.05.28.
  3. Ezüstérmes a Videoton - a Honvéd nyerte az aranycsatát

Küzdelmes, sokszor kapkodó mérkőzésen Eppel góljával legyőzte a Budapest Honvéd a Videotont a labdarúgó NBI utolsó fordulójában. A Vidi hiába kezdte lendületesen a mérkőzést nem tudta felőrölni a fővárosiakat. A több mint nyolcezer néző elképesztő hangulatot teremtett a Bozsik stadionban, ahol a Vidinek győznie kellett volna az aranyéremhez. Budapest Honvéd - Videoton 1-0 (0-0)

2017.05.27.
  4. Végig vezetve vette vissza a pályaelőnyt az Alba

Lépéskényszerbe került az Alba Fehérvár, miután hazai pályán kikapott a Zalaegerszegtől: mindenképpen nyernie kellett idegenben egy meccset. Ezt a lehető leghamarabb, az elődöntő második találkozóján megtették Lóránt Péterék, mert jó dobóformát mutatva, a meccset végig kézben tartva visszavágtak a zalaiaknak. Az Albából hatan is tíz pont fölé jutottak és ezúttal a triplákat is a mieink dobták hatékonyabban. Az állás 1-1, folytatás kedden Fehérváron.

2017.05.26.
  1. Különleges akcióval készül a Honvéd elleni aranycsatára a Red Blue Devils

A Vidi szombaton megtette a szükséges lépést a 3. bajnoki cím felé. Ennek kapcsán a Red Blue Devils ultrái  azzal a kéréssel fordulnak minden Vidi szurkolóhoz, aki Kispestre elkíséri a csapatot, hogy csatlakozzanak akciójukhoz, amellyel a teljes vendégszektorban egységes megjelenést kívánnak megvalósítani, ami piros pólót, és kék nadrágot jelent.

2017.05.25.
  2. Pocsék kezdés, elvesztett fehérvári pályaelőny a kosár-elődöntőben

A döntőbe jutásért találkozott az Alba Fehérvár Puebla Plus és a Zalaegerszeg a kosárlabda-bajnokságban. A pályaelőnyben lévő fehérváriakat az első negyedben állva hagyta a kintről parádésan célzó vendégcsapat, szünetig húsz pont fölé nőtt a ZTE előnye. A harmadik negyedben játszott úgy az Alba, ahogy elvárható volt, sikerült öt pontig feljönnie, de a hajrában már nem engedte ki a kezéből a győzelmet a ZTE, így elvette a pályaelőnyt és vezet az elődöntőben.

2017.05.24.
  3. A Városházán járt délután a női kosárlabda válogatott

Székesfehérváron edzőtáborozik a júniusi csehországi Európa-bajnokságra készülő magyar női kosárlabda-válogatott. A csapat szerdán látogatást tett a Városházán.

2017.05.24.
  4. Kihívás Napja - május 31-én áloműző tornával kezdődnek a Fehérvári programok

A Kihívás Napjának célja az, hogy kedvet teremtsen a mozgáshoz, az egészséges életmódhoz. Székesfehérváron idén is rengeteg sportolási lehetőség közül választhatunk a Kihívás Napján. Tornával indul majd a nap első perce az uszoda előtt, de ritka alkalom, hogy éjszaka aquafitness lesz az uszodában és a Bregyóban hajnali egykor villanyfényes görhoki kupa is lesz. A programok ingyenesek!