A Pécs ellen tért vissza a győzelem útjára az Alba Fehérvár

A Körmend elleni vereséget követően elkezdte a visszakapaszkodást az első hely felé az Arconic-Alba Fehérvár. A csapat szombaton a nyolcadik helyen álló NKA Pécs csapatát fogadta az Alba Regia Sportcsarnokban és 101-90 arányban győzött.
Arconic-Alba Fehérvár - NKA Pécs 101- 90 (21–26, 32–24, 29–20, 19–20)
2024.02.10. 19:07 |

Az Alba tavaly novemberben, Pécsett találkozott először az újonc mecsekaljaiakkal és alaposan megizzadt a 86–80-ra megnyert meccsen.

Akkor már látszott, hogy a baranyai csapat nem a kiesés ellen fog küzdeni ebben az évadban, hiszen szinte bármelyik együttes sorsát képes megkeseríteni az NB I-es mezőnyben. Az újoncnál pár hete edzőváltás is történt, a magyar mezőnyt jól ismerő Csirke Ferenc ült le a kispadjukra. A szombati meccsen az első negyedben még a Pécs vezetett 26-21 arányban, utána fokozatosan talált magára az Alba. A második negyedben 32–24, a harmadik negyedben pedig 29–20 volt ide.

A negyedik negyedben Vojvoda, Chambers és Takács Milán tripláival tartotta az Alba a különbséget. Az utolsó három perc Dickey pontos büntetőivel, majd hatalmas zsákolásával kezdődött, Vojvoda két pontja után pedig már megint 15 volt közte. Nem is kellett izgulni a hajrában, Barnett trojkája után a százat is átléptük, végül 101–90-re nyertünk.

A mérkőzés legértékesebb játékosa Dickey volt 21 ponttal, 7 lepattanóval és 4 kiharcolt faulttal.