-
Érkeznek a midibuszok
Ahogy arról korábban hírt adtunk, a városrészi lakossági igényekhez igazítva további menetrendi módosítások várhatóak Székesfehérvár helyi közösségi közlekedésében. Fontos előrelépés lesz, hogy a várhatóan ősszel érkező midibuszok új területek – Harmatosvölgy, Sóstó I. és II., valamint Öreghegy – bekapcsolására is lehetőséget adnak.
2026.06.18. -
A sportélet és gazdasági háttere
A rendezvény középpontjában Székesfehérvár és a vármegye sportélete állt. A Sóstói Stadion rendezvénytermében megtartott fórumon a város sportklubjainak vezetői osztották meg gondolataikat egyesületük jelenéről, jövőbeni terveiről, valamint a klubok és a vállalkozók együttműködésében rejlő lehetőségekről. Dr. Cser-Palkovics András a Videoton jövőjéről is szólt.
2026.06.11. -
A FIFA-vbtől a védelmi iparig
Victor Fedeli, Ontario gazdaságfejlesztési, munkahelyteremtési és kereskedelmi minisztere tett látogatást a Continest székesfehérvári gyárában, ahol a vállalat vezetésével folytatott megbeszéléseken a kanadai-magyar gazdasági kapcsolatok erősítésének lehetőségei, valamint a Continest innovatív összecsukható konténertechnológiájának kanadai alkalmazási lehetőségei kerültek fókuszba.
2026.06.03. -
VOSZ fórum júniusban
A megyei sportélet gazdasági háttere és a sporttal kapcsolatos tervek lesznek a VOSZ Fejér Vármegyei Szervezete által rendezett harmadik vállalkozói fórum fókuszában. A június 10-én reggel 08.00 órakor kezdődő találkozóra szeretettel várják a vállalkozókat, azonban előzetesen regisztrálni szükséges!
2026.06.03.
Visszahívták a regionális fejlesztési ügynökség vezetőjét
Visszahívta tisztségéből és rendkívüli felmondással megszüntette a Közép-dunántúli Regionális Fejlesztési Tanács a regionális fejlesztési ügynökség ügyvezetőjének munkaviszonyát az ügynökségnél feltárt visszásságok miatt - jelentette be Pál Béla, a testület elnöke. Elmondta: a tisztséget tavaly június elsejétől betöltő Matisz János visszahívásáról egyetértésben döntött a fejlesztési tanács.
2010.02.12. 17:53 |
Visszahívta tisztségéből és rendkívüli felmondással megszüntette a Közép-dunántúli Regionális Fejlesztési Tanács a regionális fejlesztési ügynökség ügyvezetőjének munkaviszonyát az ügynökségnél feltárt visszásságok miatt - jelentette be Pál Béla, a testület elnöke. Elmondta: a tisztséget tavaly június elsejétől betöltő Matisz János visszahívásáról egyetértésben döntött a fejlesztési tanács. Új ügyvezető megválasztására a pályázatot csak az országgyűlési választások után írják ki, addig az ügynökséget megbízással irányítja majd egy szakember. A visszásságokat feltáró belső vizsgálat csak a regionális ügynökség működésére, a hazai forrásokkal, működési költségekkel való gazdálkodására terjedt ki, s nem érintette az európai uniós pályázatokkal kapcsolatos kérdéseket. Az uniós pályázatokkal kapcsolatos munkát egyébként folyamatosan javuló minőségűnek ítélte meg az NFÜ és a regionális fejlesztési tanács is.
Eddig 11 milliárd forint értékű uniós forrás kifizetésére került sor - tette hozzá Pál Béla. A decemberben lefolytatott vizsgálat részleteiről László Csaba, a felügyelőbizottság elnöke tájékoztatott. A felügyelőbizottság vizsgálata egyebek között megállapította, hogy a tavaly júniusban vásárolt három személygépkocsi beszerzési ára, valamint az azokba indokolatlanul beépített elektronikai eszközök ára és szerelési költsége együttesen magasabb volt a közbeszerzési értékhatárnál. A menedzsment által használt autókba ugyanis traffipax-blokkoló berendezést, s kiegészítő elektronikát szereltek be, az egyikre tetőcsomagtartót is vettek. A vizsgálat megállapította azt is, hogy visszamenőleges hatállyal kötötték meg az ügyvezető-helyettesek munkaszerződéseit, és az ezekben foglaltak jelentős terhet róttak az ügynökségre.
Cser-Palkovics András országgyűlési képviselő február 11-i sajtótájékoztatóján aggodalmának adott hangot, hogy a Közép-Dunántúli Regionális Fejlesztési Tanács elnöke miért személyi kérdésekkel foglalkozik a pályázatok felgyorsítása helyett.