Virágzik a két hektáros hóvirágmező az Alcsúti Arborétumban

 Ismét csodás virágzással köszönti a tavaszt az Alcsúti Arborétumban több mint két hektáron elterülő egybefüggő mediterrán hóvirágmezeje. Az egyetlen Magyarországon őshonos hóvirágfajta, a kikeleti hóvirág jellemzően márciusban és februárban virágzik. A hóvirágok Magyarország területén védettséget élveznek, letépésük bírságot von maguk után.
2010.02.22. 08:37 |
 Virágzik a hóvirág az Alcsúti Arborétumban. Az egyetlen Magyarországon őshonos hóvirágfajta, a kikeleti hóvirág jellemzően márciusban és februárban virágzik. A hóvirágok Magyarország területén védettséget élveznek, letépésük bírságot von maguk után.
 
 A hóvirág egyike legkorábban virágzó növényeinknek, főként üde hegy- és dombvidéki erdeinkben, ligetekben és cserjésekben fordul elő. A hóolvadást követően hamarosan megjelennek bókoló virágai. Hét hóvirágfaj huszonnégy fajtája fogadja a látogatókat előreláthatólag február végétől több mint egy hónapon át, a hét minden napján reggel 10 órától.

Magyarország