-
Okoszebrához juttathatja a város egy szavazattal!
A hónap végéig egy szavazattal segíthet mindenki Székesfehérvárnak abban, hogy a Vasvári Pál Gimnázium előtt okoszebrát telepítsenek a Generali a Biztonságért Alapítvány pályázatának köszönhetően. A szavazásban az Országos Balesetmegelőzési Bizottság (OBB) javaslata alapján 19 vidéki, iskola közelében található, veszélyesnek ítélt gyalogátkelőhely szerepel, minden megyéből egy-egy.
2026.06.23. -
Együtt vagyunk erősek!
Június 6-án negyedik alkalommal tartották meg a székesfehérvári karitászcsoportok találkozóját, melyet a Krisztus Király Karitászcsoport szervezett a Plébánia Közösségi Házában.
2026.06.20. -
Egyeztetés a béremeléséről
A kormány társadalmi egyeztetésre bocsátotta azt a rendelettervezetet, amely a pedagógusok és a szakképzésben dolgozó oktatók idei béremelésének újabb korrekcióját tartalmazza.
2026.06.19. -
Razzia az utakon
Közlekedésbiztonsági akciót szervezett a rendőrség, amely során egy héten keresztül szondáztatják és ellenőrzik az autósokat nem csak Fehérváron, hanem országos és nemzetközi szinten is.
2026.06.18.
Virágültetés, takarítás és rajzverseny a Föld Napján a Kossuth Lajos Általános Iskolában
Székesfehérváron is szemétgyűjtési és egyéb környezetvédelmi akciók voltak ma a Föld napja alkalmából: civil szervezetek kezdeményezésére önkéntesek takarították a vízpartokat, a település környékét, fát ültettek és környezeti vetélkedőket tartottak. A Kossuth Lajos Általános Iskolában egész héten a Föld napja jegyében rendeznek programokat.
2009.04.22. 15:26 |
Székesfehérváron is szemétgyűjtési és egyéb környezetvédelmi akciók voltak ma a Föld napja alkalmából: civil szervezetek kezdeményezésére önkéntesek takarították a vízpartokat, a település környékét, fát ültettek és környezeti vetélkedőket tartottak. A Kossuth Lajos Általános Iskolában egész héten a Föld napja jegyében rendeznek programokat.

A Föld Napja világméretű környezetvédelmi akciónap 1970-ben egy amerikai egyetemista kezdeményezésére indult. Akkor 25 millióan emelték fel szavukat a talajt és a vizeket mérgező hulladéklerakók, a szennyező ipari üzemek, a fokozódó és a levegőt szennyező gépjárműforgalom, a természeti értékek fokozatos eltűnése ellen.

A világon ma több százmillió ember mozdult meg: különféle figyelemfelkeltő programokat rendeznek a tudatosabb környezetvédelem érdekében. A Kossuth Lajos Általános Iskolában délelőtt virágosítottak és takarították az iskola környékét. A programba az Öreghegy önkormányzati képviselője Östör Annamária is bekapcsolódott. Az intézményben egész héten Föld Napi programokat tartanak, melyek szervezésében a szülői munkaközösség is aktívan részt vett.

Az iskolában az alsósoknak rajzversenyt is rendeztek a Föld Napján és kétnapos papírgyűjtést is tartottak az intézményben, amivel megtöltöttek egy 40 köbméteres konténert. Kérdés azonban, hogy holnap és azután is hasonlóan cselekszünk-e mint a Föld napján. Kérdés, hogy figyelünk-e energiafogyasztásunkra és megpróbálunk-e földi halandóként viselkedni ezen a bolygón és meg tudjuk e különböztetni a fontosat a lényegtelentől?

Az iskolában az alsósoknak rajzversenyt is rendeztek a Föld Napján és kétnapos papírgyűjtést is tartottak az intézményben, amivel megtöltöttek egy 40 köbméteres konténert. Kérdés azonban, hogy holnap és azután is hasonlóan cselekszünk-e mint a Föld napján. Kérdés, hogy figyelünk-e energiafogyasztásunkra és megpróbálunk-e földi halandóként viselkedni ezen a bolygón és meg tudjuk e különböztetni a fontosat a lényegtelentől?