-
Okoszebrához juttathatja a város egy szavazattal!
A hónap végéig egy szavazattal segíthet mindenki Székesfehérvárnak abban, hogy a Vasvári Pál Gimnázium előtt okoszebrát telepítsenek a Generali a Biztonságért Alapítvány pályázatának köszönhetően. A szavazásban az Országos Balesetmegelőzési Bizottság (OBB) javaslata alapján 19 vidéki, iskola közelében található, veszélyesnek ítélt gyalogátkelőhely szerepel, minden megyéből egy-egy.
2026.06.23. -
Együtt vagyunk erősek!
Június 6-án negyedik alkalommal tartották meg a székesfehérvári karitászcsoportok találkozóját, melyet a Krisztus Király Karitászcsoport szervezett a Plébánia Közösségi Házában.
2026.06.20. -
Egyeztetés a béremeléséről
A kormány társadalmi egyeztetésre bocsátotta azt a rendelettervezetet, amely a pedagógusok és a szakképzésben dolgozó oktatók idei béremelésének újabb korrekcióját tartalmazza.
2026.06.19. -
Razzia az utakon
Közlekedésbiztonsági akciót szervezett a rendőrség, amely során egy héten keresztül szondáztatják és ellenőrzik az autósokat nem csak Fehérváron, hanem országos és nemzetközi szinten is.
2026.06.18.
Vigyázz magadra! - bűnmegelőzési kiállítás az Alba Plázában
A székesfehérvári Alba Plaza ad helyet annak a bűnmegelőzési vándorkiállításnak, amit a Rendőrség Történeti Múzeuma állított össze. A tárlat célja, hogy a 10-16 éves korosztályt megszólítsa. A tablókon láthatók a rablás, lopás, testi sértések megelőzésének lehetőségei, az erőszakos nemi bűncselekmények, kábítószerek, diszkó-balesetek veszélyei, a családon belüli erőszak és a vandalizmus hatásai.
2009.04.10. 07:51 |
A székesfehérvári Alba Plaza ad helyet annak a bűnmegelőzési vándorkiállításnak, amit a Rendőrség Történeti Múzeuma állított össze. A tárlat célja, hogy a 10-16 éves korosztályt megszólítsa.
Mint azt Neubauer Tamás a rendőrfőkapitányság bűnmegelőzési osztályvezetője elmondta, a kiállítás célja, hogy részben a sértetti, részben az elkövetői oldal felől elemezve tájékoztassa a fiatalokat az ő korosztályukat leginkább érintő bűncselekményekről. A 18 tablóból álló installáció a fiatalokon túl hasznos a felnőttek és a pedagógusok részére is, hiszen felöleli szinte az összes bűnmegelőzési területet. A tablón láthatók a rablás, lopás, testi sértések megelőzésének lehetőségei, az erőszakos nemi bűncselekmények, kábítószerek, diszkó-balesetek veszélyei, a családon belüli erőszak, vandalizmus hatásai.

A kiállítás hatékonyságát növeli, hogy a székesfehérvári Zöldalma Egészségfejlesztő Alapítvány kortárssegítői a helyszínen megszólítják a fiatalokat, és az érintett témákkal kapcsolatban próbálnak beszélgetni velük. A kiállítás április 14-ig tekinthető meg az Alba Plaza-ban, majd ezt követően „vándorol” tovább a megye több településére.
Mint azt Neubauer Tamás a rendőrfőkapitányság bűnmegelőzési osztályvezetője elmondta, a kiállítás célja, hogy részben a sértetti, részben az elkövetői oldal felől elemezve tájékoztassa a fiatalokat az ő korosztályukat leginkább érintő bűncselekményekről. A 18 tablóból álló installáció a fiatalokon túl hasznos a felnőttek és a pedagógusok részére is, hiszen felöleli szinte az összes bűnmegelőzési területet. A tablón láthatók a rablás, lopás, testi sértések megelőzésének lehetőségei, az erőszakos nemi bűncselekmények, kábítószerek, diszkó-balesetek veszélyei, a családon belüli erőszak, vandalizmus hatásai.

A kiállítás hatékonyságát növeli, hogy a székesfehérvári Zöldalma Egészségfejlesztő Alapítvány kortárssegítői a helyszínen megszólítják a fiatalokat, és az érintett témákkal kapcsolatban próbálnak beszélgetni velük. A kiállítás április 14-ig tekinthető meg az Alba Plaza-ban, majd ezt követően „vándorol” tovább a megye több településére.