-
Védőháló az ÖKK Podcastban
A szociális munka világnapját a nemzetközi szakmai szervezetek kezdeményezésére a 2000-es évek elején hozták létre. A cél, hogy felhívják a figyelmet a szociális munkások, a gyermekvédelemben, az idősgondozásban, vagy a hajléktalanellátásban dolgozók tevékenységének fontosságára, illetve a rászorulók megsegítésére.
2026.03.20. -
Okostantermet avattak a Széchenyi Technikumban
Okostantermet avattak csütörtökön reggel a Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumban. Ez az első fehérvári szakképző iskola, amely speciális oktatótérrel és pedagógiai módszerekkel gazdagodott az Alba Innovár Digitális Élményközpont és Székesfehérvár Önkormányzata támogatásának köszönhetően. A program hamarosan a Ciszterci Gimnáziumban és a Telekiben folytatódik.
2026.03.19. -
Iskolafelújítási program
Ütemezetten haladnak a munkák a Székesfehérvári Szakképzési Centrum bicskei épületeiben. A Vajda János Technikum iskolaépületének felújítása még tavasszal elkészül, a tanműhely kialakítása pedig várhatóan nyárra fejeződik be.
2026.03.19. -
Megkezdődtek az útfelújítások
A meghirdetett nagyszabású útfelújítási programhoz kapcsolódva, egy korábbi ígéretet teljesítve elkészült a Nyárfa utca felújítása. A jövő heti közgyűlésen további 7 utca felújításáról is dönt a testület.
2026.03.19.
Veteránok emlékeztek a fehérvári repülős-ejtőernyős emlékműnél
A hagyományokhoz hűen ebben az évben a Veterán Repülők és Ejtőernyősök Fejér Megyei Egyesülete idén is megkoszorúzta a repülős-ejtőernyős emlékművet, miközben tisztelgő repülést tartottak a magasban. A hagyományokat ápoló veterán egyesület a hazaszeretet és a kötelességtudat szellemében rendezi meg minden évben az emlékezést.
2009.08.03. 01:44 |
A hagyományokhoz hűen ebben az évben a Veterán Repülők és Ejtőernyősök Fejér Megyei Egyesülete idén is megkoszorúzta az országos repülős-ejtőernyős emlékművet, miközben tisztelgő repülést tartottak a magasban. A koszorúzáson a veterán ejtőernyősök és katonatisztek mellett a város polgármestere Warvasovszky Tihamér is ott volt.
A második világháború után újjászervezett ejtőernyős alakulat 1951-ben Székesfehérváron, 62. Önálló Ejtőernyős Zászlóaljként vált közismerté. Az alakulat meghatározó jelentőségűvé vált a magyar katonai és sportejtőernyőzés fejlődésének és elért eredményeinek szempontjából. A hagyományokat ápoló veterán egyesület a hazaszeretet és a kötelességtudat szellemében rendezi meg minden évben az emlékezést.