-
Köszönet a mentősöknek
Székesfehérvár közössége nevében köszöntötték az OMSZ Székesfehérvári Mentőállomásán a mentős dolgozókat, akik az ünnepek alatt is szolgálatban lesznek, hogy segítsenek a bajba jutott, beteg embereknek. Rajtuk keresztül mindenkinek szólt a köszönet, aki karácsonykor sem teszi le a munkát, hogy ilyenkor is minden rendben menjen és működjön Székesfehérváron.
2025.12.22. -
Karácsonyi misszió Kárpátalján
A "Kárpátaljai Misszió - A Magyarság Angyalai" akcióhoz a Csillagösvény Utazási Iroda egymillió forintos felajánlása az adományozóknak köszönhetően több mint megháromszorozódott és 3.162.000 forintot rászorultsági alapon osztottak el a 3-11 éves gyermeket nevelő kárpátaljai családok között, figyelembe véve az árva, vagy beteg gyermekeket is.
2025.12.18. -
A nordmann fenyőt keresték leginkább
Idén is sok-sok fenyőfa közül lehetett válogatni az árusoknál. Még kedden is volt lehetőség arra, hogy mindenki beszerezze a karácsonyt szebbé varázsoló fát.
2025.12.23. -
Élő kalendárium várta a látogatókat
Advent negyedik vasárnapján ismét programok várták az érdeklődőket a belvárosba. Az utolsó adventi hétvége is közös hangolódással telt.
2025.12.22.
Veszélyes még a Velencei-tó jege - a fehérvári tavak jegére sem szabad rámenni!
Az egyre hidegebbre forduló időjárás miatt a Velencei-tó vízfelülete is befagyott, azonban még nem kellő szilárdságú, a jelenlegi jégvastagság a 8 centimétert nem éri el, a biztonságos sportolásra nem alkalmas.
2017.01.04. 16:12 |
Az egyre hidegebbre forduló időjárás miatt a Velencei-tó vízfelülete is befagyott, azonban még nem kellő szilárdságú, a jelenlegi jégvastagság a 8 centimétert nem éri el, a biztonságos sportolásra nem alkalmas. A gyakorlati tapasztalatok alapján az állóvizek jege akkor tekinthető kellő szilárdságúnak, ha vastagsága eléri, vagy meghaladja a 10 centimétert.

A balesetek elkerülése érdekében fontos, hogy mindenki betartsa a jégen tartózkodás szabályait! A szabad vizek jegén tartózkodni csak azokon a helyeken szabad, amelyek nem esnek tiltó rendelkezés hatálya alá. A tó vizének jegén tartózkodni abban az esetben szabad, ha a jég kellő szilárdságú, nem olvad, illetve nem mozog.
A Gárdonyi Rendőrkapitányság munkatársai kérik, hogy mindenki tartsa szem előtt, hogy TILOS a szabad vizek jegén tartózkodni:
- éjszaka és korlátozott látási viszonyok között;
A Gárdonyi Rendőrkapitányság munkatársai kérik, hogy mindenki tartsa szem előtt, hogy TILOS a szabad vizek jegén tartózkodni:
- éjszaka és korlátozott látási viszonyok között;
- járművel, a biztonságos munkavégzés kivételével;
- kikötők és veszteglő helyek területén;
- folyóvizeken.
A Velencei-tónál a jégen tartózkodás szabályait a rendőrök folyamatosan és fokozottan ellenőrzik.
- kikötők és veszteglő helyek területén;
- folyóvizeken.
A Velencei-tónál a jégen tartózkodás szabályait a rendőrök folyamatosan és fokozottan ellenőrzik.