-
Megrongálták a tablókiálllítását
Ismeretlen tettesek megrongálták a Szent István Király Múzeum szabadtéri tablókiállításának több alkotását Székesfehérvár Belvárosában. Az intézmény megtette a rendőrségi feljelentést.
2026.04.29. -
Három fiatal fát is megvagdostak a vandálok az Aranybullánál
Az elmúlt napokban megint vandálok jártak az Aranybullánál és sajnos három fiatal fának a törzsét úgy összevagdalták, hogy kérdéses az életben maradásuk. Amit ilyen esetben tenni lehet az az, hogy fa sebkezelővel lekezelik a kertészek a sérüléseket és reménykedünk, hogy begyógyulnak.
2026.04.29. -
Harmincöt éves a Polgárőrség
A Fejér Vármegyei Polgárőr Szövetség a székesfehérvári Főnix Rendezvény és Lovasparkban tartotta közgyűlését. Az elmúlt évben Fejér vármegye 104 egyesületének, 4278 polgárőre összesen 781.962 óra szolgálatot teljesített, amely országosan is kiemelkedő eredménynek számít.
2026.04.26. -
Új tűzoltóautó Fehérváron
Korszerű, komplex gépjárműfecskendővel bővült a székesfehérvári hivatásos tűzoltó-parancsnokság eszközparkja. Az európai uniós támogatással beszerzett HEROS–AquaMAN 4000-es járművet ünnepélyes keretek között mutatták be. A modern kialakítású és felszereltségű tűzoltóautó tűzeseteknél és műszaki mentéseknél egyaránt hatékonyan vethető be.
2026.04.22.
Veszélyes anyagot szállító teherautó balesete az M7-esen
Maró folyadékot szállító teherautó hajtott le az M7-es autópályáról éjszaka Székesfehérvárnál. A Siófok felől Budapest irányába tartó pótkocsis jármű a szalagkorlátot és a vadkerítést is átszakítva, az úttól körülbelül húsz méterre a búzaföldön állt meg. A teherautó sofőrjét a megyeszékhely hivatásos tűzoltói emelték ki a vezetőfülkéből.
2018.07.04. 07:48 |
A férfi a mentők tájékoztatása alapján a balesetben nem sérült meg, ám rosszulléte miatt kivizsgálásra kórházba szállították.
A jármű elektronikai eszközöket, a pótkocsiján pedig korábban veszélyes anyagok szállítására használt, tisztítatlan IBC tartályt, fedett fém vödröket és műanyag hordókat, valamint több raklapon, kannákban nátrium-hidroxid oldatot szállított. Ezek a tárolóedények a balesetben összeborultak, ugyanakkor a kannák nem rongálódtak meg, és a veszélyes anyag sem folyt ki. A katasztrófavédelmi mobil labor a veszélyes áruk közúti szállítására, vagyis az ADR-re vonatkozó szabályok betartását ellenőrizte. A tűzoltók áramtalanították a teherautót. A rakomány elszállításáról a fuvarozó vállalat gondoskodik.