Veretlen a nyeretlen ellen

Vasárnap 18óra 30perces kezdettel a 100%-os Videoton labdarúgó csapata a nulla pontos Pécs gárdáját látja vendégül a Sóstói Stadionban. A Vidi célja, hogy az NBI harmadik fordulója után is megőrizze makulátlan mérlegét, a mecsekaljaiak pedig első pontjukat készülnek begyűjteni a mostani szezonban.
2013.08.09. 16:36 |

A hazai csapat bajnokesélyeshez méltóan kezdte a szezont, hiszen a Szombathelyi Haladást és a Ferencváros gárdáját is egyaránt 2-0 arányban verte. A mindig nagy terveket szövögető pécsiek már nem mondhatják el ugyan ezt magukról. Nyitó fordulóban a Fraditól szenvedtek vereséget balszerencsés körülmények között 2-1-re, míg a második fordulóban Pakson kaptak ki ugyan ilyen arányban. Helyzetüket tovább nehezíti a fehérváron is megfordult, idén nyáron Kecskemétről szerződtetett Mohl Dávid eltiltása.

A Videoton játékosainak azonban lesz miért visszavágniuk és kárpótolniuk a közönséget, hiszen a két csapat előző találkozóján gyenge játékkal 2-1-re kaptak ki az elmúlt szezon záró fordulójában a mecsekaljaiaktól.

Több szempontból is jubileumi mérkőzés következik a vasárnap, hiszen ez lesz a 35. Videoton- Pécs összecsapás a Sóstói Stadionban (20 Vidi győzelem, 9 döntetlen és 5 pécsi siker, gólarány 53-28) Nikolics Nemanja pedig 100. alkalommal léphet pályára Vidi mezben.