Vereség a nyitányon – pont nélkül kezdte a bajnokságot az FC Fehérvár

Nem kezdte jól az FC Fehérvár a labdarúgó NB1 2006-2007-es idényét, ugyanis az első forduló zárómérkőzésén egygólos vereséget szenvedett a Zalaegerszegi TE együttesétől. Már a találkozó első perceiben érezni lehetett, hogy a ZTE sokkal elszántabban, és szervezettebben kezdte a bajnoki szezont, a kék-fehérek idén dobogós célokat tűztek ki maguk elé, aminek teljesítéséhez minimum egy fehérvári pontszerzéssel számoltak. Az UEFA-Kupában továbbjutó FC Fehérvár szeretné ugyan megismételni legutóbbi sikereit, azonban konkrét célkitűzés nélkül rajtolt a bajnokságban Csertői Aurél csapata, és a zalaiak elleni derbin mintha enerváltan kezdtek volna Kuttorék. FC Fehérvár – ZTE 2-3 (1-0)

2006.08.01. 03:41 |

Az első félidő nagy részében a ZTE játékosai birtokolták többet a labdát, gyors passzaikkal többször is eljutottak Sebők Zsolt kapujáig, azonban Józsi és Ferenczi próbálkozásait rendre hárította a nyáron távozó Daniel Tudort eddig kiválóan helyettesítő fehérvári kapus. A Vidi Bozic és Koller révén veszélyeztetett, majd amikor már a szünetet jelző sípszót várták a vendégek, Györök Tamás remekül beívelt szögletéből Sitku Illés fejelt a léc alá, megszerezte a vezetést az FC Fehérvár a 46. percben. 1-0.

A szünetben a sérüléséből felépülő Dvéri Zsolt váltotta a térdét fájlaló Farkas Balázst, majd az 50. percben a 3000 fős Vidi-tábor is felszisszent: egy óriási védelmi hibát Darko Ljubojevics használt ki, 1-1.
 Alig törhette fejét a hazai csapat a sorok rendezésén, az 54. percben ismét rezdült a fehérváriak hálója. A ZTE vezető gólját – nem éppen jellemző módon - ismételten a hátvédsor pillanatnyi kihagyása eredményezte, a Videoton-nevelés, Nagy Lajos passzolta a labdát a kapuba.
  A piros-kékek ekkor sem ocsúdtak indiszponáltságukból, előbb Sebők József, majd Ferenczi került gólhelyzetbe, a 70. percben pedig Józsi György csavarta el remekbe szabott mozdulattal a labdát a sorfal mellett, szabadrúgásból növelte előnyét a Zalaegerszeg, Sebők kapus tehetetlen volt a bal felsőbe tartó lövéssel szemben. 1-3.
 A Csertői-csapat ekkor kezdett igazán küzdeni, Bozic szabadrúgását bravúrral védte Varga-kapus, majd a 73. percben már ő is kapitulált: egy szöglet utáni kavarodásból Sitku Illés bombázott 5 méterről a kapuba második gólját szerezve ezzel a meccsen. A hazaiak támadtak rendületlenül, de többször már nem tudtak sebet ejteni a remeklő Egerszegen. A hajrában növelhette is volna előnyét a vendég, de Ferenczi fölé lőtt, Ljubojevics próbálkozását pedig Sebők hárította.
 A ZTE rendkívül fontos győzelmet aratott a Sóstói Stadionban, az FC Fehérvár bizonytalan jövőképet látó játékosai pedig szombaton Sopronban javíthatnak...

NB1, 1. forduló

FC Fehérvár – ZTE 2-3 (1-0)

Sóstói Stadion, 3000 néző
 Vezette: Szabó S. (Nagy I., dr. Kovács)

FCF: Sebők – Csizmadia, Kuttor, Koller, Vincze – Bozic, Farkas (Dvéri a szünetben), Schwarcz – Nagy D. (Alumona, 32.p.), Sitku, Györök (Horváth F., 72.p.). Vezetőedző: Csertői Aurél

ZTE: Varga – Kocsárdi, Sebők V., Botis (Ludánszki, 89.p.), Csóka – Nagy L. (Máté, 79.p.), Molnár B., Ljubojevic, Józsi – Ferenczi, Sebők J. (Waltner, 81.p.) Vezetőedző: Simon Antal

Gól: Sitku (46.p., 73.p.) ill. Ljubojevic (50.p.), Nagy L. (54.p.), Józsi (70.p.)

Sárga lap: 0-1
 Szögletarány: 4-5