Végig vezetve győzött a bajnoki címvédő Fehérváron

Pocsék első félidei játékának „köszönhetően” kikapott az Alba Fehérvár hazai pályán a Falco együttesétől. A szombathelyiek végig jól kosárlabdáztak, és akkor sem remegett meg a kezük, amikor a záró negyed elején kilenc pontra zárkózott az Alba.

2019.11.02. 21:03 |

8-0-s rohammal kezdett a Falco Fehérváron, amire Guyton két triplája volt a válasz, arra azonban talán még a szombathelyiek sem gondoltak, hogy ezen az estén ennél közelebb már nem lesz egymáshoz a két gárda. Az Alba az első két negyedben sem támadásban, sem védekezésben nem közelítette meg az a szintet, amit valójában tud, míg a Falco szinte hullámvölgy nélkül hozta le az első húsz percet. Az első negyed végén ugyan még csak öt pont volt a differencia (15-20), a nagyszünetre igazán nagyra nyílt az olló, 50-31-re vezetett ekkor Gasper Okorn együttese.

A harmadik negyed elején gyors kapaszkodásban kezdett az Alba, néhány perc alatt tizenhárom pontra közelítette meg ellenfelét. Ekkor látszott, sokkal jobban is tud kosárlabdázni az Alba, mint ahogy az első húsz perc folyamán tette. Az utolsó negyed rajtja előtt „csak” 68-57-re vezetett a bajnoki címvédő. A záró periódus elején a tíz ponton belülre „lopta” magát az Alba, majd villámgyorsan elveszítette irányítóját, Ljubicsics gyűjtötte be ötödik személyi hibáját. És innét tulajdonképpen nem volt visszaút, izgalommentesen telt az utolsó pár perc, a Falco 95-82-re győzött Székesfehérváron. A vereséggel 50%-osra módosult az Alba mérlege, folytatás egy hét múlva a Jászberény ellen.

Alba Fehérvár – Falco Szombathely 82-95 (15-20, 16-30, 26-18, 25-27)
Alba: Guyton 20/9, Ljubicsics 16/6, Molnár M. 4, Csupkovics 14/6, Keller I., cserék: Csorvási 2, McDuffie 12/3, Awogbemi, Takács Ma., Govens 14/3.