Végig vezettünk - a negyedik negyedben nyerte a meccset a Szolnok megszerezve a bajnoki címet

A félidőben még majd tíz pontos előnye volt az Albacompnak a bajnoki döntőben a Szolnok ellen, azonban a végére 80-72 lett az eredmény, ami azt jelenti, hogy a párharcot 0–2-ről megfordító Tisza-parti csapaté lett az aranyérem, története során harmadszor.
Szolnoki Olaj KK – Albacomp 80–72 (20–23, 17–21, 23–18, –)
2011.05.18. 20:46 |
 A félidőben még majd tíz pontos előnye volt az Albacompnak a bajnoki döntőben a Szolnok elen, azonban a végére 80-72 lett az eredmény, ami azt jelenti, hogy a párharcot 0–2-ről megfordító Tisza-parti csapaté lett az aranyérem, története során harmadszor.

Tiszaligeti Sportcsarnok,
V.: Hartyáni Zs., Pálla Z., Ádám J. (Földházi)
Szolnok: TROTTER 19/9, Fodor M. 10/6, Horváth Á. 12/6, CLARK 5/3, BÁDER 24. Csere: Trepák 6, Budimir 2, Grebenár 2.
Albacomp: SIMON B. 9/3, HANGA 23/12, HOLLIS 14/3, Keller Á. 6, Jones 8. Csere: Bódi 12/6, Madár -, Hendlein -, Kertész -.

Az alapszakaszgyőztes Szolnok - amely mindössze egy mérkőzést veszített el a rájátszás első két párharca során - pénteken végrehajtotta azt a bravúrt, hogy székesfehérvári sikerével 0-2-ről 2-2-re kiegyenlített. A csata utolsó mérkőzése is zsúfolásig telt ház előtt kezdődött, méghozzá 4-0-ás vendégvezetéssel, amelyre egy 7-0-ás hazai roham volt a válasz.

A negyed végéig felváltva vezettek a csapatok, és Keller palánkszaggató zsákolása után a vendégek ülhettek le előnnyel. A folytatásban az NBA-s jeleneteket idéző Hanga tovább szárnyalt, így 27-33-nál a házigazdákat irányító Pór Péter időt kért. Ennek ellenére hamarosan tíz pontra nőtt a különbség (32-42), a mindössze egy sikeres büntetőt hozó félidő végén 37-44 volt az állás, az elképesztő formában lévő Hanga pedig 17 pontnál tartott.

Térfélcsere után eleinte maradt a 7-8 pontos távolság, ám a 29. percben két pontra feljöttek a Báder és a honosítás előtt álló Trotter vezette Tisza-partiak, az utolsó szakasz 60-62-ről indult. Ismét egyenlített a Szolnok, sőt, meg sem állt egy 12-0-ás sorozatig (70-62), miközben váratlanul leblokkolt az alapszakaszt ellenfeléhez hasonlóan 22/4-es győzelem/vereség mérleggel záró Albacomp.

A 36. percben már tíz ponttal elhúzott a kupagyőztes, miközben az Albacomp 8 perc alatt csak 8 pontot hozott össze. Innen már nem volt visszaút, így a Szolnok 0-2-ről fordítva 3-2-re nyerte a finálét.