-
Egy élet szeretetben!
A napokban ünnepelte 95. születésnapját a Székesfehérváron élő Németh Mihályné. Városunk nevében Deák Lajosné önkormányzati képviselő köszöntötte fel Mária nénit, és nyújtotta át számára Székesfehérvár ajándékait és a gratuláló miniszterelnöki emléklapot.
2026.05.04. -
Lomtalanítás a lakótelepeken
Május 16-án, szombaton megújult és a remények szerint kényelmesebb formában indul a társasházi lomtalanítás Székesfehérváron. A részleteket hétfőn délelőtt sajtótájékoztatón ismertette Steigerwald Tibor, a Depónia Nonprofit Kft. ügyvezetője.
2026.05.04. -
Játékvarró műhely
Kedden ismét kinyit a Négykezes kedd – Játékvarró Műhelye. Az ügyeskezűek a Hetedhét Játékfesztivál „Hétbolha Játékcserebe” programjára készítenek színes, puha játékokat május 5-én, kedden 12 és 16 óra között.
2026.05.04. -
Városi táborok 2026.
2026. június 29. és 2026. augusztus 14. között, hét héten keresztül gazdag programokkal, remek nevelőkkel várja a táborozókat a Bregyó közi városi napközis tábor. A Székesfehérvári Ifjúsági Táborban Velencén pedig 2026. július 5. és július 24. között három turnusban (turnusonként 5 éjszaka időtartamban) várják a táborozókat.
2026.05.04.
Vége a fűtési szezonnak! - mikor és hogyan végezzünk átalakításokat?
Szauter Ákos, a SZÉPHŐ Zrt. vezérigazgatója elmondta, hogy az átalakításokhoz elsődlegesen arra van szükség, hogy a víz leengedésre kerüljön az épületen belül:
„Ez a mi feladatunk, amihez arra van szükség, hogy a társasházakból az arra nálunk bejegyzett személy – lehet a lakásszövetkezet, a társasház közös képviselője vagy a fűtési megbízott – megkeressen bennünket az erre vonatkozó igénnyel, akár az online ügyfélszolgálatunkon keresztül, akár személyesen.”
Mivel az átalakítások csak az előttünk álló néhány hónapban végezhetők el, ezért a vezérigazgató szerint rengeteg, a leürítéssel kapcsolatos megkeresés érkezik a SZÉPHŐ Zrt.-hez: „Nem javasoljuk, hogy két hétnél hosszabb ideig le legyen ürítve a rendszer. Ha több ideig van leengedve a víz, elindul a rendszeren belül egy korróziós folyamat, ami nem tesz jót a radiátoroknak. Vagyis ha csak egy lakásban történik átalakítás, a leengedett víz miatt a többi lakás rendszere is ki van téve a korrózió veszélyének.”
Radiátorcseréhez, a fűtési rendszer egyéb átalakításához a távhőszolgáltató hozzájárulása szükséges. Fel kell keresni a SZÉPHŐ Zrt. műszaki ügyfélszolgálatát, ahol véleményezik, jóváhagyják a tervezett cserét vagy módosítást, illetve tanácsokat is adnak a szerelésre vonatkozóan. Nagyon fontos, hogy az átalakítási munkák végeztével, illetve a fűtési szezon kezdete előtt időben kell jelezni a SZÉPHŐ felé a visszatöltés igényét, hiszen csak akkor lehet elkezdeni szeptember tizenötödikét követően a fűtést, ha víz van a rendszerben!