-
Karácsonyi misszió Kárpátalján
A "Kárpátaljai Misszió - A Magyarság Angyalai" akcióhoz a Csillagösvény Utazási Iroda egymillió forintos felajánlása az adományozóknak köszönhetően több mint megháromszorozódott és 3.162.000 forintot rászorultsági alapon osztottak el a 3-11 éves gyermeket nevelő kárpátaljai családok között, figyelembe véve az árva, vagy beteg gyermekeket is.
2025.12.18. -
A gyógyítás közös ügy
A héten véget ér a Fehérvár Televízió és a Szent György Kórház közös kampánya, mely az intézmény alapítványára, valamint a gyógyító közösségre irányítja a figyelmet. Az adventi műsorfolyam negyedik, befejező részében a szervezet támogatói mesélnek arról, miért álltak a kezdeményezés mellé, bízva abban, hogy az adakozásban másoknak is példát mutatnak.
2025.12.18. -
Adventi jótékonysági program
Adventhez kapcsolódó jótékonysági eseményt rendeztek kedden a Köfém Művelődési Házban, ahol a gyermekotthonokban élő fiatalokat élményprogramokkal és ajándékokkal lepték meg.
2025.12.18. -
50. évfordulót ünnepeltek
Fennállásának 50 évfordulóját ünnepelte szerdán a Székesfehérvári SZC Bugát Pál Technikuma. A jubileumi gálán egy jövőbeli felújításról is szó esett.
2025.12.18.
Vasváris diák képviselte az országot a Nemzetközi Ûrtáborban
Az idén is két középiskolás - köztük Zipperer Bernadett, a székesfehérvári Vasvári Pál Gimnázium tanulója - képviselte Magyarországot a Nemzetközi Ûrtáborban az Egyesült Államokban. A július 24-től augusztus 1-ig tartó rendezvény során, amelyre Alabama államban, Huntsville-ben került sor, a diákok megnézhették, milyen kísérleteket végeznek az űrhajósok, s kipróbálhatták magukat az űrhajósoknak szánt szimulátorokon.
2009.08.08. 09:02 |
Az idén is két középiskolás - köztük Zipperer Bernadett, a székesfehérvári Vasvári Pál Gimnázium tanulója - képviselte Magyarországot a Nemzetközi Ûrtáborban az Egyesült Államokban. A július 24-től augusztus 1-ig tartó rendezvény során, amelyre Alabama államban, Huntsville-ben került sor, a diákok megnézhették, milyen kísérleteket végeznek az űrhajósok, s kipróbálhatták magukat az űrhajósoknak szánt szimulátorokon.A közlemény szerint Zipperer Bernadettnek legjobban az első önálló űrrepülőgépes szimuláció tetszett, amelyben fedélzeti mérnök volt. Egy elromlott műholdat is meg kellett űrséta során javítania, s Bernadett sikeresen teljesítette a küldetést. A 15 éves Zipperer Bernadett Reszkess Univerzum, Európa rád figyel című dolgozatával második helyezést ért el. Pályázatában az európai űrkutatás rövid történelmi áttekintését adta, majd elemezte öt Európa által kivitelezett űrprojektet.
A küldöttség az űrtábor előtt Washingtonban járt, s egyebek közt meglátogatta a Smithsonian Intézetet, ahol látta az Apollo-11 parancsnoki modulját és holdkőzeteket. Az elmúlt napokat viszont New Yorkban töltötték, ahol egyebek közt megnézték a Természettudományi Múzeum időszaki csillagászati és űrkutatási kiállítását.
Magyarország először 1992-ben kapott lehetőséget arra, hogy egy-egy középiskolás fiút és lányt küldjön az amerikai úrkutatási hivatal, a NASA Huntsville-ben lévő Nemzetközi Ûrtáborába. A delegálást a Magyar Asztronautikai Társaság végzi, minden évben a MANT által meghirdetett esszépályázat győzteseit küldi az Egyesült Államokba.