Varga István győzelemmel debütált az FCF kispadján

Az edzőváltás után újult erővel készült a Soproni Liga ötödik fordulójára az FC Fehérvár, Varga István a REAC otthonában debütálhatott új csapata kispadján. A Rákospalota az elmúlt négy alkalommal gólgazdag összecsapásokat vívott felemás eredménnyel, és a fehérváriak ellen is a győzelemért szálltak harcba. REAC - FC Fehérvár 1-2 (1-0)
2008.08.24. 13:18 |

Varga István 4-4-2-es szerkezettel küldte pályára az FC Fehérvárt, több poszton is változtatva az összetételen, de az első félidőben a Disztl Lászlót váltó tréner sem tudott csodát tenni. A REAC játékosai lekesebben és aktívabban futballoztak, sőt támadásaikból a veszély sem hiányzott. A 15. percben Dancs lőtt a kapu mellé, nem sokkal később pedig Lisztes szabadrúgását követően Nyerges közeli kísérletébe kellett belevetődnie Kollernek. A 22. percben Mohl védelmi hibáját kihasználva Kőhalmi lőtte keresztbe a labdát a kapu előtt. A 26. percben egy szögletből veszélyeztetett Horváth Gábor, fejese a kapu fölé szállt. A 32. percben aztán nyomatékosította fölényét a REAC: Lisztes Krisztián káprázatos cseleivel két fehérvárit is elküldött, majd jobbal remek mozdulattal a bal sarokba csavarta a labdát, 1-0. Az addig vérszegény támadójátékkal operáló fehérváriak nagy esélyt kaptak a 41. perecben, hiszen a Simeket gólhelyzetben utolsó emberként lerántó Kapcsost kiállította a játékvezető…

Fordulás után hamar gólra váltotta a fórt a Vidi. Milan Pavlicic a leshatárról lépett ki az 52. percben, a tizenhatoson belül Szántait is elfektette, és jobbal a kapu jobb oldalába emelt, 1-1. Az emberelőny miatt a labdát többet birtokló piros-kékek így sem sűrűn jutottak el az ellen kapujáig, de a 70. percben az erőfeszítések eredményre jutottak. Egy középre gurított labdát Dvéri átlépett, így Sitku Illést találta meg üresen, aki egy igazítás után ballal 15 méterről lőtt a hálóba, fordított a Vidi. A folytatásban több lehetősége is volt a vendégcsapatnak, hogy nővelje előnyét, de Dvéri és Mohl sem talált kapuba. A 83. percben egyenlíthetett volna a REAC, de Kiss Tamás közeli fejesét Sebők bravúrral hárította. A szakadó esőben a 91. percben Koller megkapta második sárgáját, így ő is a kiállítás sorsára jutott.

REAC – FC Fehérvár 1-2 (1-0)