Van még remény a rájátszáshoz - a Zágráb ellen győzött a Sapa Fehérvár AV19

Az osztrák jégkorongbajnokság (EBEL) 39. fordulójában a Sapa Fehérvár AV 19 a horvát Medvascak Zagrebet fogadta és győzte le hatalmas küzdelemben 5–3-ra. A Sapa Fehérvár AV19 meggyőző játékot mutatott a Medvescsak Zágráb ellen, és teljesen megérdemelten szerzett két pontot, megtörve a hosszú vereségsorozatot.
Sapa Fehérvár AV19 - Medvescsak Zágráb 5-3 (1-1, 2-2, 2-0)
2011.01.17. 07:53 |

Hazai helyzetekkel indult a mérkőzés, előbb Mihály Árpád majd Palkovics Krisztián előtt is nagy lehetőség adódott, ezek azonban kimaradtak. Nem úgy, mint Ladányi Balázs próbálkozása, aki éles szögből talált a kapuba, megszerezve a vezetést a Fehérvárnak. 1–0

A Zágrábnak még az első harmad vége előtt sikerült kiegyenlítenie, a Tokaji Viktor kiállítása miatti emberelőnyt Wacey Rabbit váltotta gólra, 1–1-es állásnál vonultak a csapatok az öltözőbe.

A második harmadban Hetényi mozdult ki a kapujából, de sajnos nem sikerült Frank Banham elől tisztáznia, és bár nem találta el jól a korongot, Christopher Powers lövése a vasról a kapuban kötött ki. 1–2

Vas Márton ugyan egy kipattanó korongot belőve egyenlített (2–2), mégsem örülhettek sokáig a Volán szurkolói, egy perccel a magyar gól után Ryan Kinasevich lövése talált utat Hetényi Zoltán kapujába. 2–3

Rengeteg Volán-lehetőség maradt kihasználatlanul, Mihály ziccere után Vas Márton lőtt vasat, a harmad vége előtt a Fehérvár első emberelőnyét – tizenhárom másodperc alatt – Palkovics Krisztián váltotta gólra, ismét döntetlenre alakítva az állást. 3–3

A harmadik harmadban próbált belekapaszkodni az utolsó szalmaszálba a Volán, hiszen mindenképpen rendes játékidőben kellett győzni ahhoz, hogy maradjon némi esély a rájátszásba kerülésre. Jobb Dávid első gólját és egyben első pontját szerezte a szezonban, a kapu előtt ért bele egy távoli lövésbe. 4–3 Aztán viszont Sofron István kiállítása miatt öt perc emberhátrány várt Kevin Primeau együttesére – nehéznek ígérkezett a hajrá.

A Volán remekül védekezett, Hetényi hatalmasakat hárított, és miután kiegészült a csapat, Vas Márton megszerezte második gólját a mérkőzésen, ezzel 2010. december 26. után először győzött a fehérvári együttes, és az 5–3-as győzelemnek köszönhetően maradt még némi esélye bejutni a rájátszásba.