-
A fiatalokra épít a FIVOSZ
A Fiatal Vállalkozók Országos Szövetsége (FIVOSZ) Fejér vármegyei szervezete tovább erősíti közösségét: Tóth Zita személyében új alelnökkel bővül a csapat, amelynek célja változatlanul a fiatal vállalkozók támogatása, edukációja és közösségbe szervezése.
2026.05.01. -
Partnerségi megállapodás
Együttműködési megállapodást kötött a Fejér Vármegyei Mérnöki Kamara és a Fejér Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara, a Pro Albensis Üzleti Szolgáltató Nonprofit Kft. közreműködésével. A szakmai rendezvények kölcsönös támogatása, közös egyetemi programok szervezése, valamint pályaorientációs együttműködés is része annak a partnerségi törekvésnek, amely újabb lendületet adhat Fejér vármegye gazdasági és műszaki életének.
2026.04.25. -
Lányok napja a robotika világában
Az Óbudai Egyetem Alba Regia Kara idén is csatlakozott a Lányok Napja országos programhoz. Interaktív előadások, kvízjátékok várták a 12 év feletti résztvevőket, hogy megismerhessék a 21. század informatikai, mérnöki és menedzsment kihívásait. A közel harmincfős csapat betekintett az egyetemen folyó képzésekbe, és tartalmas sétát tett a Mobil robotika és a Virtuális valóság laborokban is.
2026.04.23. -
VOSZ fórum a Sóstón
Székesfehérvár idei évi költségvetése, a város gazdasági tervei és a közvetlen uniós forráslehetőségek voltak a központi témák a VOSZ Fejér Vármegyei Szervezete által útjára indított vállalkozói fórumsorozat második találkozóján. Szó volt útfejlesztésekről, közösségi közlekedésről és a szakképzésről is.
2026.04.22.
Van ahol már a belső burkolást végzik az Árpád-fürdőben
2009.09.10. 16:36 |
Nemrégiben elkészült az Árpád-fürdő teteje a műemlék bádogozással együtt. Jelenleg a belső alapgépészeti szerelések mellett burkolási munkákat végeznek. A tulajdonos tervei szerint még ebben az évben megnyitják a fürdőt.
Az idén 104 éves Árpád-fürdőt mintegy az eredeti tervekhez képest többért mintegy 800 millió forintért állítják helyre. A kagylódíszítésű, kupolás műemlék fürdő rekonstrukciója tavaly kezdődött és a jelenlegi tervek szerint még idén elkészülnek a felújítással - mondta Ifj. Förhécz Imre a tulajdonos Készpénz Zrt. ügyvezetője.

A helyreállítás során eredeti szépségében állítják helyre a fürdő hetven fülkéből álló, faragott kabinsorát, melyet jövő héten kezdenek visszaépíteni a restaurátorok. Ahol lehetett a díszburkolatokat, stukkókat is megőrizték. Listár Tibor projektvezető arról is beszélt, hogy az épület Kossuth utcai homlokzatához például egyedi gyártású téglákat kellett készíttetni, amit azért bontatott vissza a műemlékvédelem, mert nem volt megfelelő a fugaméret. Az eredeti funkciókat a mai kor fürdőkultúrájának megfelelően szaunával, infraszaunával, aromafülkével, jégszobával egészítik majd ki.

Az Árpád-fürdő 2004 óta a Készpénz Csoport tulajdona, akárcsak a fürdőhöz tartozó szálló és uszodaépület, amelyeket ugyancsak megvásárolt a cégcsoport.
