-
Nagyboldogasszony napja
Nagyboldogasszony napja Szent István óta parancsolt ünnep. Bár a mennybevétel dogmáját XII. Pius pápa viszonylag későn,1950-ben hirdette csak ki, az ünnep az egyház sok évszázados hitbeli meggyőződését tükrözi. Magyarországon ez a nap kiemelt ünnep, 1948-ig munkaszüneti nap volt. Szombaton, Nagyboldogasszony ünnepén Spányi Antal megyés püspök tart ünnepi szentmisét a Bazilikában este hat órakor.
2026.08.15. -
A Települési Önkormányzatok Országos Szövetségének sajtóközleménye
Dr. Lőrincz Viktória vidék- és településfejlesztési miniszter 2026. július 30-án megkereste az országos önkormányzati érdekszövetségek elnökeit az Önkormányzatok Nemzeti Együttműködési Tanácsa (ÖNET) soron következő ülésének előkészítésével kapcsolatosan és javaslatokat kért az ülés napirendjére.
2026.08.07. -
Bezárhatnak a bölcsődék és óvodák
Valamennyi bölcsőde és óvoda számára megfontolásra ajánlja az Oktatási és Gyermekügyi Minisztérium a hőségriadó idejére a zárvatartás lehetőségét, erről tájékoztatott Lannert Judit oktatási és gyermekügyi miniszter Facebook-oldalán szombaton.
2026.08.02. -
További energiatakarékos intézkedéseket vezet be Székesfehérvár
Székesfehérvár Önkormányzata a Kormány energiatakarékosságra vonatkozó felhívásához csatlakozva több intézkedést vezet be a villamosenergia-felhasználás csökkentése érdekében. A cél, hogy az önkormányzati feladatellátás zavartalan biztosítása mellett mérséklődjön az energiafelhasználás, és a munkavállalók számára is biztonságos munkakörnyezetet lehessen fenntartani.
2026.08.01.
Vámosok és rendőrök együtt ellenőriznek a Velencei-tónál
Folytatódik a vám- és pénzügyőrség együttműködése a rendőrséggel a Velencei-tó környékén. Az "Egy rendőr - egy vámos" elnevezésű akció lényege, hogy a vámosok egy-egy rendőrrel párt alkotva végeznek ellenőrzést a tónál. Leginkább a jövedéki területre koncentrálnak, igyekeznek felderíteni az áruk eredetével, a termékekkel való visszaéléseket, továbbá vizsgálják a számla- és a nyugtaadási kötelezettség teljesítését is.
2010.07.25. 09:20 |
Folytatódik a vám- és pénzügyőrség együttműködése a rendőrséggel a Velencei-tó környékén - mondta Rozs Viktor pénzügyőr őrnagy, a Vám- és Pénzügyőrség Közép-dunántúli Regionális Parancsnokságának bűnügyi parancsnokhelyettese. Az "Egy rendőr - egy vámos" elnevezésű akció lényege, hogy a vámosok egy-egy rendőrrel párt alkotva végeznek ellenőrzést a tónál. A pénzügyőr járőrök leginkább a jövedéki területre koncentrálnak, igyekeznek felderíteni az áruk eredetével, a termékekkel való visszaéléseket, továbbá vizsgálják a számla- és a nyugtaadási kötelezettség teljesítését is. A pénzügyőrség és a rendőrség három éve alakított ki először járőrpárokat a Velencei-tónál.