Vámkonferenciát rendeznek Székesfehérváron

 A Székesfehérvári Zion Vámügynökség „Vám és adóhatósági ellenőrzés a gyakorlatban” címmel rendez szakmai konferenciát 2006. március 7.-én az Alcoa-Köfém Klubházában. Az iránymutatónak szánt rendezvény célja , hogy az érdeklődőket ne érje felkészületlenül a vám- és adóhatósági ellenőrzés, valamint tisztában legyenek jogaikkal, kötelezettségeikkel, lehetőségeikkel és végeredményben magabiztosan nézzenek szembe bármely hatósági ellenőrzéssel. 

2006.03.02. 08:46 |

 A Székesfehérvári Zion Vámügynökség „Vám és adóhatósági ellenőrzés a gyakorlatban” címmel rendez szakmai konferenciát 2006. március 7.-én az Alcoa-Köfém Klubházában. Az iránymutatónak szánt rendezvény célja , hogy az érdeklődőket ne érje felkészületlenül a vám- és adóhatósági ellenőrzés, valamint tisztában legyenek jogaikkal, kötelezettségeikkel, lehetőségeikkel és végeredményben magabiztosan nézzenek szembe bármely hatósági ellenőrzéssel. 

A rendezvény célja a vám- és Áfa ellenőrzés gyakorlati kérdéseinek megvitatása és részletes megválaszolása. A konferencia előadói a Vám- és Pénzügyőrség Közép-Dunántúli Regionális Parancsnoksága, valamint az APEH Veszprém Megyei Igazgatósága ellenőrzési osztályvezetői akik tájékoztatást adnak hatósági vállalatellenőrzéseik során szerzett tapasztalataikról illetve a jelenleg aktuális változtatásokról. A szervező vámügynökség vám- és adószakértői gyakorlati példákon keresztül mutatja be, hogy a jelenleg hatályos jogszabályi környezetben milyen módon enyhíthetők egy komplex vám és adószakmai, úgymond „előellenőrzéssel” a hatósági ellenőrzések olykor súlyos terhet jelentő szankciói. További információk és jelentkezési lehetőség a www.zion.hu honlapon.
 

Gazdaság

  1. Új igazgató a Mondeleznél

    A Mondelēz International bejelentette, hogy 2026 januárjától Berkó Gábort nevezi ki magyarországi ügyvezető igazgatónak. Berkó Gábor több mint két évtizedes nemzetközi tapasztalattal rendelkezik a fogyasztási cikkek piacán. Az új igazgató a Procter & Gamble-től érkezett a Mondelēz -hez, ahol számos hazai és regionális vezetői pozíciót töltött be, legutóbb a magyarországi ügyvezető igazgatói posztot látta el.

    2026.01.29.
  2. Tudatos évtervezés

    A 2026-os üzleti év tudatos megtervezése volt a fókuszában annak a FIVOSZ által szervezett workshopnak, amelyet fiatal vállalkozók számára tartottak Székesfehérváron. Az esemény célja az volt, hogy a résztvevők ne csupán célokat fogalmazzanak meg, hanem működő keretrendszert kapjanak ahhoz, hogy vállalkozásuk valóban támogassa ezek elérését.

    2026.01.29.
  3. Precíziós gazdálkodás szak indul

    Január végéig lehet jelentkezni az Óbudai Egyetem Alba Regia Kar frissen meghirdetett, precíziós gazdálkodás szakirány továbbképzésére. A februárban induló képzésre január 31-ig várják a jelentkezéseket.

    2026.01.19.
  4. Ingyenes födémszigetelés!

    Az ingyenesen igényelhető szigetelési programok keretében továbbra is lehetőség nyílik különböző energiamegtakarítási megoldások alkalmazására, a lakossági energiahatékonyság növelésére. A még mindig ingyenesen igényelhető födémszigetelés beépítésével akár 20-30%-os fűtési energiamegtakarítás is elérhető. A lehetőség a székesfehérvári ingatlanok esetében is rendelkezésre áll.

    2026.01.09.