Vállalkozások innovációjának támogatása a régióban

 A megújuló energia olcsóbb kiaknázására, közlekedésbiztonsági rendszer fejlesztésére, gyógyhatású készítmény piaci bevezetésére nyertek eddig összesen több mint nettó 219 millió forint támogatást vállalkozók a Közép-Dunántúlon. Az Innocsekk programban első körben megítélt támogatások lehívása megkezdődött, a második körben nyertes pályázókkal a napokban kezdik a szerződéskötéseket. Pályázni innovációs projekttel lehetett.
2006.07.05. 08:16 |

 A megújuló energia olcsóbb kiaknázására, közlekedésbiztonsági rendszer fejlesztésére, gyógyhatású készítmény piaci bevezetésére nyertek eddig összesen több mint nettó 219 millió forint támogatást vállalkozók a Közép-Dunántúlon. Az Innocsekk programban első körben megítélt támogatások lehívása megkezdődött, a második körben nyertes pályázókkal a napokban kezdik a szerződéskötéseket. Pályázni innovációs projekttel lehetett.

Jelen pályázatban az innovációs projekt célja valamely kutatás–fejlesztési (K+F) eredmény eddig nem ismert alkalmazása, illetve a piacon elérhetőhöz képest új, azaz eddig nem ismert, vagy az eddig ismertekhez képest lényegesen módosított, kedvezőbb tulajdonságokkal rendelkező technológia, termék vagy szolgáltatás kifejlesztése, piaci sikerének megalapozása.

 A legújabb innovációs terveket kedden értékelte a Bíráló Bizottság Székesfehérváron. Most harmadik alkalommal jelölték ki a támogatásra javasolt pályázatokat a Vállalkozások innovációs támogatása elnevezésű program keretében. Olyan mikro- és kisvállalkozások pályázhattak, amelyek vállalják, hogy a projektet az adott régióban lévő telephelyen valósítják meg. A támogatás mértéke 2 millió forinttól mintegy 26 millió forintig terjedhet. A Közép-Dunántúli Regionális Fejlesztési Ügynökségnél (Székesfehérvár Rákóczi út 25. ) folyamatosan adhatják be a pályázatokat 2007. szeptemberéig. Az innovációs pályázatról további információk a www.kdrfu.hu internetes oldalról letölthetők.

 

 

Gazdaság

  1. Érkeznek a midibuszok

    Ahogy arról korábban hírt adtunk, a városrészi lakossági igényekhez igazítva további menetrendi módosítások várhatóak Székesfehérvár helyi közösségi közlekedésében. Fontos előrelépés lesz, hogy a várhatóan ősszel érkező midibuszok új területek – Harmatosvölgy, Sóstó I. és II., valamint Öreghegy – bekapcsolására is lehetőséget adnak.

    2026.06.18.
  2. A sportélet és gazdasági háttere

    A rendezvény középpontjában Székesfehérvár és a vármegye sportélete állt. A Sóstói Stadion rendezvénytermében megtartott fórumon a város sportklubjainak vezetői osztották meg gondolataikat egyesületük jelenéről, jövőbeni terveiről, valamint a klubok és a vállalkozók együttműködésében rejlő lehetőségekről. Dr. Cser-Palkovics András a Videoton jövőjéről is szólt.

    2026.06.11.
  3. A FIFA-vbtől a védelmi iparig

    Victor Fedeli, Ontario gazdaságfejlesztési, munkahelyteremtési és kereskedelmi minisztere tett látogatást a Continest székesfehérvári gyárában, ahol a vállalat vezetésével folytatott megbeszéléseken a kanadai-magyar gazdasági kapcsolatok erősítésének lehetőségei, valamint a Continest innovatív összecsukható konténertechnológiájának kanadai alkalmazási lehetőségei kerültek fókuszba.

    2026.06.03.
  4. VOSZ fórum júniusban

    A megyei sportélet gazdasági háttere és a sporttal kapcsolatos tervek lesznek a VOSZ Fejér Vármegyei Szervezete által rendezett harmadik vállalkozói fórum fókuszában. A június 10-én reggel 08.00 órakor kezdődő találkozóra szeretettel várják a vállalkozókat, azonban előzetesen regisztrálni szükséges!

    2026.06.03.