Utolsó másodperces kosárral kapott ki az Alba a Zetétől

Hatalmas csatát, indulatoktól és feszültségtől sem mentes meccset jászott a kosárlabda-bajnokság középszakaszában az Alba Fehérvár Puebla Plus és a ZTE. A vendégek a második negyedben magukhoz ragadták a kezdeményezést, de egyik csapat sem vezetett sokkal egész meccsen. A hajrában Lórántot kiállították, a Zete pedig Szabó Zsolt utolsó másodpercben dobott triplájával győzött, ezzel az Alba még nyeretlen a középszakaszban.
Alba Fehérvár Puebla Plus - Zalakerámia ZTE KK 89-90
2017.04.09. 20:04 |
Remek hangulatban és nagy rohanással kezdődött a meccs, csak éppen a pontosság rovására ment ez a tempó. Az eltiltás után visszatérő Shepard, majd Lóránt találta meg leghamarabb az utat a zalai gyűrűig, elsősorban azonban a védekezésről és sok reklamálásról szóltak a nyitó percek. Egy fehérvári lerohanás után hatpontos hátrányban időt kért a ZTE mestere, akinek Benke és Szabó korai faultjai miatt is fájhatott a feje. Lóránt hamar eljutott tíz pontig, közben jól védekezett az Alba, a Zete pedig kihagyta a triplákat. Mohácsi törte meg ezt a rossz szériát, kettőt is beemelt, szorosabbá téve az első negyed végét.

A második sem kosáresővel indult, e érezhető volt, hogy a vendégek kezdik elkapni a fonalat. Ez főleg a hárompontosok hatékonyságában mutatkozott meg, Mohácsi és Benke mellett még Kiss Attila is jól célzott. Az Alba eladott labdákkal könnyítette meg a zalaiak dolgát, volt, hogy egymásnak szaladtak a fehérváriak a félpályánál. James Farr három rossz megoldására két jó jutott, de mások kezéből is kiesett olykor a labda. A ZTE átvette a vezetést, Drungilas hatékony volt a palánk alatt, és a félidő végére már egyértelműen dominált a sokáig zónát védekező csapata. Keller, majd Edwards ejtett ki labdát az utolsó két Alba-támadásnál és összességében tízzel bukta el a negyedet a Fehérvár.

Elképesztően fordulatos harmadik negyedet láthattunk szünet után. Az Alba Lóránt vezérletével sokkal összeszedettebben támadott, fordított is, de nem hagyta magát a ZTE. A két irányító, Taylor és Ubilla folyamatosan nyomta a szöveget egymásnak, közben szép megoldásokkal hozták helyzetbe társaikat. Keller Ákos,Lóránt Péter és James Farr is bemutatott egy-egy óriási zsákolást, a túloldalon Mohácsi rossz kísérletek után bevágta negyedik tripláját, vagyis nem tudta demoralizálni ellenfelét az Alba. Wright kipontozódott, ami csökkentette a vendégek rotációs lehetőségét a hajrára, de egy pont előnye maradt a Zetének.

Drámai végjátékra lehetett számítani, ami be is következett. A negyedik negyedet megint a Zalaegerszeg kezdte jobban, de a fordulatok egymást követték. A hatalmas feszültségben előbb Taylor maradt a földön egy elzárás után, de a játékvezetők hiába videóztak, nem láttak szándékos szabálytalanságot. A másik oldalon egy Drungilas által kikövetelt videózás ellenben ahhoz vezetett, hogy Lórántot kiállították, mondván, könyökölt. A lehetőségekhez képest jól reagált az Alba, hiszen Edwards, Shepard, majd egy triplával Taylor is jelezte, van, aki átvegye a vezér szerepet. Csakhogy a másik oldalon Ubilla sem akart lemaradni, szintén fontos hármast jegyzett. A vége előtt huszonhét másodperccel, döntetlennél azonban hiába akart győztes támadást vezetni, rontott, a megszerzett labdából pedig Shepard zsákolt. Győztes kosárnak tűnt, hiszen csak három másodperc volt hátra – de ez elég volt, hogy időkérés után Szabó Zsolt egy bravúros, palánkos triplával mégis a zalaiaknak nyerje meg az elképesztően izgalmas meccset.

Alba Fehérvár Puebla Plus – Zalakerámia ZTE KK 89-90 (20-15, 17-27, 29-25, 23-23)

Alba: Taylor 6/6, Edwards 17/9, Shepard 16, Lóránt 20/3, Keller Á. 8. Csere: Markovics 10/3, Farr 12, Mohammed.