-
Oklevélátadó ünnepség
Oklevélátadó ünnepséget rendeztek pénteken délután a Székesfehérvári SZC Bugát Pál Technikumban. Az iskola életében kiemelten fontos eseményen a 2025/2026-os tanévben végzett egészségügyi, oktatási, környezetvédelmi és vízügyi ágazati szakembereket köszöntötték. Székesfehérvár közössége nevében Mészáros Attila alpolgármester gratulált és kívánt sok sikert a végzősök további pályafutásához.
2026.06.27. -
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
Ünnepi közgyűlésen búcsúztak az önkormányzati képviselők
A 2006-2010. évi önkormányzati időszak záró, ünnepi közgyűlését tartotta ma a Városházán Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzata. Az ülésen a 2006-ban megválasztott önkormányzati képviselők köszöntek el. Elsőként a frakcióvezetők mondtak köszönetet képviselőtársaiknak és a Polgármesteri Hivatal dolgozóinak, majd Viniczai Tibor polgármesteri feladatok ellátásával megbízott alpolgármester értékelte az elmúlt négy évben végrehajtott fejlesztéseket.
2010.09.30. 09:45 |
A 2006-2010. évi önkormányzati időszak záró, ünnepi közgyűlését tartotta ma a Városházán Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzata. Az ülésen a 2006-ban megválasztott önkormányzati képviselők köszöntek el. Elsőként a frakcióvezetők mondtak köszönetet képviselőtársaiknak és a Polgármesteri Hivatal dolgozóinak, majd Viniczai Tibor polgármesteri feladatok ellátásával megbízott alpolgármester értékelte az elmúlt négy évben végrehajtott fejlesztéseket.
Elsőként a korábban felbomlott SZDSZ frakció nevében Farkas László köszönte meg a négy éves munkát a képviselőtársaknak és a hivatal dolgozóinak és eredményes munkát kívánt az új testületnek. Az MSZP frakció nevében Rockenbauer Lajos búcsúzott, köszönetet mondva az együttműködésért a frakcióknak és a Polgármesteri Hivatalnak. A Fidesz frakció nevében Égi Tamás frakcióvezető-helyettes megköszönte a képviselőtársainak, hogy mindig a konkrét ügyeket tudták nézni és szakmai viták hangzottak el. Viniczai Tibor polgármesteri feladatok ellátásával megbízott alpolgármester az elmúlt ciklust értékelte. Kiemelte, hogy a korábbi tervektől eltérően nem lett teljes a város csatornázottsága 2010-re, az úthálózat viszont jelentősen fejlődött. Viniczai Tibor külön kiemelte a Berényi út felújítását. Az eredmények között sorolta fel a 400 új parkolóhely kialakítását és mintegy 20 ezer panellakás energiatakarékos felújítását is.
