-
Mit tegyen méhrajzáskor?
Sokan a tűzoltóknak jelzik, néhányan méhészt keresnek és többen a Városgondnoksághoz is fordulnak, ha a közelükben méhek rajzását látják. Ilyenkor semmiképpen ne magunk nyúljunk a méhekhez, hanem kérjük szakember segítségét!
2026.05.17. -
Városismereti séta
Újabb városismereti sétán vehetnek részt az érdeklődők a Siklósi Gyula Várostörténeti Kutatóközpont szervezésében.A tavaszi és az őszi időszakban havi rendszerességgel meghirdetett programsorozat következő eseménye 2026. május 26-án, kedden 14 órától lesz.
2026.05.17. -
Fuss! Nevess! Szeress!
Országszerte összesen 25 helyszínen, köztük Székesfehérváron is elrajtolt szombaton reggel 9 órakor a Futókörök Napja, amely Szabadidősportesemény-szervezők Országos Szövetsége kezdeményezésére jött létre. A Halesz rekortán futópályáján a Testi-Lelki Fejlődés Sport Egyesület rendezi az eseményt, ahol az időt nem, hanem a megtett kilométereket mérik.
2026.05.16. -
Királyi Vigasságok az Istvánban
Szombaton reggel megkezdődtek a már hagyományos sport- és egészségnap programjai az István Király Általános Iskolában. Délelőtt és kora délután a legkülönfélébb ingyenes szűrésekkel, sportprogramokkal, versenyekkel, kézműves foglalkozásokkal, hüllő- és ásványkiállítással, valamint tombolával is várták a családokat.
2026.05.16.
Ünnepváró hangulat teszi kedvessé az esti sétát a Csónakázó-tó szigetén
A Csónakázó-tó és környéke évről évre egyre népszerűbb azok körében, akik télen-nyáron a természeti szépségeket keresik a városban.
A Csónakázó tó környéki zöldövezettel kapcsolatban sok tervem van, szeretnénk jobban bevonni a város életébe ezt a területet, ami olyan szép, hogy megérdemli, hogy a Belváros része legyen - mondta el Dr. Kovács Zsoltné, a 2. számú választókerület önkormányzati képviselője.
Az adventi időszakban eddig elsősorban a Fő utca környékén és a Zichy ligetben sétáltak a családok, idén a Csónakázó-tó szigete is kínál látnivalót. A Zichy ligetből a Rózsa ligeten át a tóhoz sétálva gyönyörű környezetben sétálhatunk, a szigeten a kacsák és hattyúk látványa az adventi fényekkel együtt csodálatos látványt nyújt.
A szigetre díszvilágítás került idén és egy öt méter magas, fenyőfa alakú, installáció is kedvesen világítja be a tavat. A tervek szerint évről évre szeretnénk bővíteni a szigeten fényeket.