Uniós forrásból képeztek fehérvári munkavállalókat

Fehérvári alkalmazottak számára biztosítanak készségfejlesztő képzéseket közel 5 millió forint értékben. A „Munkahelyi képzések a Nelson Kft-nél” elnevezésű pályázati projekt keretében 15 fő munkavállaló kompetenciáját kívánják fejleszteni négy különböző képzéssel, amelyek az informatikai tréning, a korszerű gondolkodásfejlesztési gyakorlat, a folyamaturalás és a korszerű gazdasági és vállalkozási ismeretek gyakorlata.
2012.06.11. 15:00 |
Fehérvári alkalmazottak számára biztosítanak készségfejlesztő képzéseket közel 5 millió forint értékben. A „Munkahelyi képzések a Nelson Kft-nél” elnevezésű pályázati projekt keretében 15 fő munkavállaló kompetenciáját kívánják fejleszteni négy különböző képzéssel, amelyek az informatikai tréning, a korszerű gondolkodásfejlesztési gyakorlat, a folyamaturalás és a korszerű gazdasági és vállalkozási ismeretek gyakorlata.
 
A 2012 júniusában záruló projekt eredményeként a cég növelhette az alkalmazottak foglalkoztathatóságát, fejleszthette a már meglévő készségeket és képességeket. A képzések során elsajátított kompetenciák kiterjednek az informatikai készségek fejlesztésére, valamint folyamaturalás és gazdasági készségek fejlesztésre.
 
A Nelson Flottalízing Kft., 2004 júliusában jött létre. A Társaság fő tevékenységként autópark-kezeléssel, valamint gépjárművek, erőgépek, technológiai berendezések, hajók operatív lízing (tartós bérlet) útján történő finanszírozásával foglalkozik. Hosszú távú céljuk versenyképességünk biztosítása, illetve annak növelése, amelynek egyik alapvető feltétele, hogy vállalkozásuknál versenyképes, a gazdaság igényeinek megfelelő képzettséggel, munkavállalási képességekkel rendelkező munkaerő álljon rendelkezésre. Éppen ezért valamennyi tervezett képzés azt a célt szolgálja, hogy a vállalkozás szervezetileg és a munkavállaló egyénileg is fejlődjön.
 

Gazdaság

  1. Sikeres évet zár a Videoton

    A kihívások ellenére is jól teljesített a Videoton 2025-ben. A vállalat idén is 300 milliárd forintos árbevételt ért el, csakúgy mint tavaly. Széles Gábor úgy fogalmazott: több éve tart a gazdasági válság Európában, főként az autóiparban, ennek ellenére a Videoton "fantasztikus teljesítményt produkált" 2025-ben. 

    2025.12.15.
  2. Elismerés Sinkó Ottónak

    Ünnepélyes keretek között adták át a „Székesfehérvár Gazdaságáért” díjat szerdán este a Hiemer-házban. A 2025-ös esztendő díjazottja Sinkó Ottó, a VIDEOTON Holding Zrt. vezérigazgatója, aki 34 éve dolgozik a legnagyobb magyar magántulajdonban lévő ipari vállalatcsoportnál.

    2025.12.10.
  3. Együttműködés és

    Együttműködési megállapodást kötött az Óbudai Alba Regia Karának Geoinformatikai Intézete és a 3D Geosolutions Hungary Kft., amelynek köszönhetően a hallgatók modern eszközök segítségével fejleszthetik tudásukat, majd a Kulturális és Innovációs Minisztérium valamint a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara által megvalósított vállalkozásismereti roadshow következett.

    2025.12.04.
  4. Fejlesztések a Continestnél

    Kedden délelőtt hivatalosan is átadták a Continest közel 50 millió forint saját forrásból megvalósult beruházását, az új festőüzemet, amely a lemezüzem, a lakatosüzem és az összeszerelő-üzem mellett a vállalat negyedik gyártási egysége, ahol hamarosan elindul a konténeralkatrészek professzionális, nagy kapacitású festése.

    2025.12.02.