-
Együtt vagyunk erősek!
Június 6-án negyedik alkalommal tartották meg a székesfehérvári karitászcsoportok találkozóját, melyet a Krisztus Király Karitászcsoport szervezett a Plébánia Közösségi Házában.
2026.06.20. -
Mediterrán nyarak, apadó tavak, toklász és vágatlan nyár – hogyan küzd Fehérvár az aszállyal?
A hosszan elnyúló, csapadékmentes időszakokat hirtelen lezúduló, de a talajba beszívódni képtelen viharok törik meg, a városi infrastruktúrának és a zöldfelületek kezelőinek pedig olyan kihívásokkal kell szembenézniük, amelyekre tizenöt éve még senki sem számított.
2026.06.19. -
Egyeztetés a béremeléséről
A kormány társadalmi egyeztetésre bocsátotta azt a rendelettervezetet, amely a pedagógusok és a szakképzésben dolgozó oktatók idei béremelésének újabb korrekcióját tartalmazza.
2026.06.19. -
Razzia az utakon
Közlekedésbiztonsági akciót szervezett a rendőrség, amely során egy héten keresztül szondáztatják és ellenőrzik az autósokat nem csak Fehérváron, hanem országos és nemzetközi szinten is.
2026.06.18.
Ülésezett a Stratégiai és Fejlesztési Bizottság - bemutatta tevékenységét a Prosperis Alba
A Stratégiai és Fejlesztési Bizottság számos fontos feladatkört lát el: figyelemmel kíséri a jelen és a jövő technikai vívmányainak – például a robotika és az információtechnológiai fejlesztések – megjelenítését a város stratégiai terveiben, koncepcióiban, különös tekintettel a helyi felsőoktatásra.
Ugyancsak figyelemmel kíséri a különféle településfejlesztési tervek, koncepció megvalósulását, illetve véleményezi a szakterületét érintő – a település- és területfejlesztéssel, a városrendezéssel, a településüzemeltetéssel, a vagyongazdálkodással, a közbiztonsági ügyekkel, a környezet- és természetvédelemmel, illetve az informatikával – kapcsolatos közgyűlési előterjesztéseket. A bizottság kapcsolatot tart a feladatköréhez tartozó társadalmi, gazdasági szervezetekkel, a köznevelési és felsőoktatási intézményekkel, és javaslatot tehet egyes önkormányzati kitüntetések, díjak adományozására.
„A Stratégiai és Fejlesztési Bizottság egy új típusú testület. Minden olyan fejlesztés, projekt, stratégia és koncepció a Bizottság elé kerül, amely közép- és hosszú távon meghatározza városunk életét. A szakértők megtárgyalják a javaslatokat, melyek aztán a Közgyűlés elé kerülnek.” – fogalmazott Molnár Tamás önkormányzati képviselő, a testület elnöke. Hozzátette, a Prosperis Alba Kutatóközpont közel áll a tevékenységükhöz, hiszen ez a cég biztosítja azokat a kutatásokat és szervezőmunkát, melyek a fejlesztésekhez is szükségesek, felhasználhatóak.
A Bizottság ülésén Csanády László ügyvezető mutatta be a Kutatóközpont tevékenységét.
„Nagyon úttörőnek érezzük a munkánkat, országos szinten sem találtunk olyan céget, amely hozzánk hasonló jelleggel foglalkozna a világ átalakulásával, átformálódásával. Amit fontosnak tartunk, az két idősík, vagyis a városunk ezerérves múltja és a jövője. E kettő között szeretnénk hidat képezni, hogy a mában meghozott döntéseket a jövőben tudjuk vállalni. Viszont ezeket a döntéseket úgy tudjuk jól meghozni, ha kellő információ birtokában vagyunk, és kellően körültekintően gondolkodunk.”
Csanády László bemutatta a cég megalapítását, szervezeti felépítését, irány- és feladatszabását, kutató- és közösségépítő tevékenységét, illetve 2020-as üzleti tervét. Egy Goethe-idézetre utalva azzal zárta felszólalását: fontos, hogy a szürke elméletekből mindent zölddé tudjunk varázsolni.