-
A megszokott nyári nyitvatartás mellett működnek a fehérvári óvodák és bölcsődék
Székesfehérváron továbbra is a megszokott nyári nyitva tartás mellett működnek az óvodák és a bölcsődék - tájékoztatott közösségi oldalán a város polgármestere. Hétfőtől is tehát a megszokott nyári nyitva tartással fogadják a piciket a bölcsődék és az óvodák!
2026.08.02. -
A roma holokausztra emlékeztek
A Pharrajimos - roma holokauszt áldozataira emlékezett Székesfehérváron a Fejér Vármegyei Roma Területi Nemzetiségi Önkormányzat, ahova az egész vármegyéből érkeztek megemlékezők. Az Öreghegyi Közösségi Házban tartott megemlékezésen zenés, balladai történetfelolvasás idézte fel a múlt fájdalmát a Romano Glaszo közreműködésével.
2026.08.02. -
Mederkotrás a Velencei-tónál
Megkezdődnek a Velencei-tó vízterei közötti kapcsolat fenntartását szolgáló élőhelyvédelmi beavatkozások.
2026.08.03. -
Így hűsölhetünk városszerte
Tovább folytatódik a kánikula, akár negyven fok lehet. A hőségre és az energiaellátásra való tekintettel számos döntés született városunkban. A Városházán ez a munkarendben is megjelenik, az épület légkondicionált Dísztermét pedig megnyitották a közönség előtt.
2026.08.03.
Ukrán vendégmunkások tüntettek a békéért Székesfehérváron
Mintegy 250 ukrán vendégmunkás tüntetett a békéért vasárnap este Székesfehérváron, a második világháborús emlékműnél. A felszólalók egyike, egy nő mindenkit arra kért, hogy imádkozzon a kijeviekért.
2022.02.28. 07:13 |
Kép: Palocsai Jenő, Fejér Megyei Hírlap
Egy férfi arról beszélt, hogy hazát és munkát találtak a szomszédos országban, Magyarországon. Arra kérte a magyarokat, hogy ugyanúgy támogassák őket, mint eddig, és ne hagyják magára Ukrajnát. Egy fiatal nő "az összes orosz anyához" szólt, akiknek a fiai háborúznak és ölnek, hogy állítsák le saját fiaikat. Jelezte, mint minden anya, ők is féltik a gyerekeiket és a rokonaikat, ezért kérte: állítsák le közösen "ezt az őrült háborút".
Egy másik nő azt mondta, hogy édesapja a háború által legjobban sújtott vidéken él, de amikor tudott vele beszélni, azt mondta, nem fél. Hozzátette: az otthon maradt ukrán nők sem félnek, és arra készülnek, hogy fegyvert ragadnak, ha arra lesz szükség.