-
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Színesdiplomások az Óbudai Egyetemen
Gyémánt-, arany- és ezüstdiplomák ünnepélyes átadásával tisztelgett pénteken az Óbudai Egyetem Alba Regia Kara azon egykori hallgatóinak munkássága, életútja előtt, akik sok-sok évtizeddel ezelőtt végeztek a jogelőd intézményekben.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
Újra szól a Vörösmarty Rádió a 99.2 MHz-es frekvencián
Hónapokig kellett nélkülözniük a fehérváriaknak az egyetlen városi közszolgálati rádiót a Vörösmartyt. Szeptember elsején nulla órától azonban újra elindult a már ismert műsorvezetőkkel és a megújult műsorokkal. A Vörösmarty Rádióban a jó zenék és a szórakoztató, informatív reggeli műsor mellett hagyomány az értékközvetítés, az, hogy a kimondott szónak súlya van.
2020.09.01. 10:12 |
Szeptember 1-jén újra megszólalt a Vörösmarty Rádió, a Jó reggelt Fehérvár! A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság Médiatanácsa döntése értelmében a következő tíz évre a Fehérvár Médiacentrum nyerte el a lehetőséget, hogy a 99,2 MHz-es frekvencián rádióadást sugározzon.
A Vörösmarty Rádió reggeli műsorának, a Jó reggelt Fehérvár!-nak az első vendége Székesfehérvár polgármestere, dr. Cser-Palkovics András volt, aki többek között a Vörösmarty Rádióról, a koronavírus-járványról, az iskolakezdésről és a jövőbeli fehérvári programokról is beszélt. "Rengetegen kerestek meg bennünket is az elmúlt időszakban a Vörösmarty Rádió jövőjével kapcsolatban, ami szerintem egy jó visszajelzés volt, hogy igenis, a közösségnek ez fontos, így nagyon örülök annak, hogy mától újra megszólalt a rádió. Tudjuk, hogy az a szerződés, amit a Fehérvár Médiacentrum, illetve mögötte a város vállalt, az egy évtizedről szól. Így az következő tíz évben egészen biztosan szól a Vörösmarty itt, Székesfehérváron."
A Vörösmarty Rádió reggeli műsorának, a Jó reggelt Fehérvár!-nak az első vendége Székesfehérvár polgármestere, dr. Cser-Palkovics András volt, aki többek között a Vörösmarty Rádióról, a koronavírus-járványról, az iskolakezdésről és a jövőbeli fehérvári programokról is beszélt. "Rengetegen kerestek meg bennünket is az elmúlt időszakban a Vörösmarty Rádió jövőjével kapcsolatban, ami szerintem egy jó visszajelzés volt, hogy igenis, a közösségnek ez fontos, így nagyon örülök annak, hogy mától újra megszólalt a rádió. Tudjuk, hogy az a szerződés, amit a Fehérvár Médiacentrum, illetve mögötte a város vállalt, az egy évtizedről szól. Így az következő tíz évben egészen biztosan szól a Vörösmarty itt, Székesfehérváron."
