Újra szól a város hangja! - szeptember elsején startol a Vörösmarty Rádió

Hónapokig kellett nélkülözniük a fehérváriaknak az egyetlen városi közszolgálati rádiót, most azonban már nem kell sokat várni, mert szeptember elsején újra elindulunk a már ismert műsorvezetőkkel és a megújult műsorokkal. 
2020.08.27. 07:37 |
Újra szól a város hangja! - szeptember elsején startol a Vörösmarty Rádió

Horváth Miklós, Sasvári Csilla, Schéda Zoltán, Kiss György, Szöllősi Attila, Ficsóri Erika, Gemeiner Lajos, Galántai Zsuzsa és Bokányi Zsolt szeptember elsejétől újra számít a Vörösmarty Rádió hallgatóinak figyelmére!

Az elmúlt hónapokban talán sokaknak furcsa volt, hogy bárhová kapcsoltak, Schéda Zoli jellegzetes orgánumával nem találkoztak a rádióban. Szeptember elsejétől sokakban billenhet helyre az egyensúly, hiszen újra jön a reggeli műsor a jól ismert hanggal: „Nagyon várom már, hogy a Fehérváron és a város környékén élő hallgatókat szórakoztassam és hasznos információval lássam el reggelente. Minden hétköznap hattól tízig végre újra találkozunk, és remélem, ugyanolyan aktívak lesznek a hallgatók a közösségi oldalunkon is, mint korábban” – mondta a műsorvezető.

Galántai Zsuzsának is máshogy indulnak szeptembertől a napjai: „Nagyon bíztam benne, hogy tudjuk folytatni a munkát, de mégis, abban a pillanatban, amikor hivatalossá vált, úgy éreztem, mintha visszakaptam volna egy részemet! Én őszintén hiszek abban, amit csinálunk, és hogy "hagyományos" rádióként is rengeteg lehetőségünk van minél több emberhez eljutni.”

Nem csak szólni, mondani is kell!

A Vörösmarty Rádióban a jó zenék és a szórakoztató, informatív reggeli műsor mellett hagyomány az értékközvetítés, az, hogy a kimondott szónak súlya van.

„Rengeteg visszajelzés érkezett, és éltető erő volt számomra, hogy a hallgatók velünk maradtak ebben a nehéz időszakban is. Kollégáimmal együtt mondhatom, hogy nagyon fontos és lélekemelő az újraindulás! Hiszem, hogy szükség van egy olyan helyi rádióra, ahol beszélünk, érdemben szólunk a hallgatóhoz. De nemcsak szólni, hanem mondani is szeretnénk valamit a hallgatóinknak!” – vallja Bokányi Zsolt, akinek napközbeni magazinműsorai a legérdekesebb témákkal jönnek akár az ingatlanpiac, az egészség vagy a borászat témakörében. Emellett a vasárnapi hitéleti magazin sem marad el!

„Számomra a rádiózás életforma! Szerencsés vagyok, mivel a közszolgálatiság égisze alatt mindazon értékeket magaménak vallom, ami véleményem szerint a hiteles rádiózást szimbolizálja.” – mondja Kiss György műsorvezető, aki szerint nemcsak a jó zenék, de a szöveges tartalom is fontos része a rádiózásnak.

És ha már szó esett a szavakról: a Vörösmarty Rádióban különösen fontos szerepet kapnak a Fejér megyei és a fehérvári hírek, melyek félóránként szólnak majd Szöllősi Attila, Ficsóri Erika és Germán Márton szerkesztésében.

Hagyományok mentén, de megújulva

"A szeptember elsején újrainduló rádiónk szellemi elődje az ötvenhatos forradalmi Vörösmarty Rádió, mely később, már a rendszerváltást követően több mint huszonöt éven keresztül értékes közszolgálati tartalommal szolgálta a fehérváriakat. Ennek a szellemiségnek, ennek a küldetésnek a folytatására készülünk – megújulva, de hagyományainkat megőrizve – amikor jövő kedden nulla órakor útjára indítjuk a Vörösmarty Rádió következő tíz évét. Minden fehérvári és városkörnyéki hallgatót hívunk: tartsanak velünk!" – fogalmazott Hagymásy András, a Fehérvár Médiacentrum ügyvezetője.

Fehérvári színes

  1. Magunk tehetünk a legtöbbet

    Székesfehérvár még évekkel ezelőtt tért át a biológiai szúnyoggyérítésre. A környezetkímélő módszer nem károsítja a többi élőlényt, csak a csípőszúnyog lárváját. A szúnyogok és a lárvák számát is rendszeresen monitorozzák a városban, és tavasztól folyamatosan védekeznek kimondottan azokon a helyeken, ahol sok szúnyog kelhetne ki. Fontos, hogy magunk is foglalkozzunk a megelőzéssel saját udvarukban.

    2026.06.21.
  2. Tűzzel-Vassal Fesztivál

    Szombaton délelőtt megtelt a Rác utcai skanzen területe. A XXII. Tűzzel-Vassal Fesztiválra idén több mint 80 késes és kovácsmester, valamint számtalan érdeklődő érkezett, akiket egész napos vásárral, látványos bemutatókkal, továbbá kicsiknek és nagyoknak szóló színpadi programokkal vártak a szervezők.

    2026.06.20.
  3. Elrajtolt az idei FEZEN

    A tanév utolsó napján, június 19-én elrajtolt az idei FEZEN. Pénteken Azahriah, Sonata Arctica, Korda György és Balázs Klári várták a közönséget, a kapukat délután kettőkor nyitották, de akadt, aki már reggel hat óra óta arra várt, hogy bebocsátást nyerjen az másfél hónappal előbb kezdődő fesztiválra.

    2026.06.19.
  4. 35 éves az Alsóvárosi Nyugdíjas Klub

    Fennállásának 35. évfordulóját ünnepelte az Alsóvárosi Nyugdíjas Klub. A tagság pénteken délután fehér asztal mellett idézte fel az elmúlt évtizedek emlékezetes eseményeit, amelyek között kirándulások, múzeumlátogatások, „Ki mit tud?” versenyek, irodalmi és történelmi vetélkedők, születésnapi és névnapi köszöntők egyaránt szerepeltek.

    2026.06.19.