-
Szurkolói ankét
A rekkenő hőség ellenére szép számban érkeztek a drukkerek a Videoton FC Fehérvár ankétjára kedden délután. A szimpatizánsok többek között a tulajdonosi pályázat jelenlegi állásáról, a következő szezon céljairól, az utánpótlás helyzetéről és az edzőmeccsek látogathatóságáról is kérdezték a klubvezetőket.
2026.06.23. -
A sport a mindene!
A sportban, a rendszeres napi mozgásban és a folyamatos aktivitásban látja hosszú életének titkát a székesfehérvári Gazdik Ferenc, aki június 3-án ünnepelte a 90. születésnapját. A jeles évforduló tiszteletére Kovács Zsoltné önkormányzati képviselő köszöntötte fel őt a gratuláló emléklappal és városunk ajándékaival.
2026.06.23. -
Évadzáró az Alba Fehérvárnál
Garázsvásárral egybekötött ünnepélyes szezonzárót tartott az Alba Fehérvár Akadémia. Az eseményen átadták a szezon legjobbjainak járó díjakat is.
2026.06.19. -
A legjobb tesitanárok
Megválasztották az év kedvenc tesitanárát a Magyar Diáksport Szövetség és a K&H Bank közös szervezésében. Fejér vármegyében ezúttal dégi, cecei és sárbogárdi tanárok lettek a legnépszerűbbek.
2026.06.18.
Újpesten is nyert az Alba Volán, bár megküzdött a lilákkal
A döntő második mérkőzését is megnyerte az Alba Volán SC az Újpest ellen, igaz a fehérváriaknak meg kellett közdeniük az újabb diadalért. Az UTE háromszor is vezetett, de az utolsó periódusban megint hengerelt a Volán, így Énekes Lajos együttese már 2-0-ra vezet a négy győzelemig tartó párharcban. UTE – Alba Volán SC 3-6 (1-1, 2-1, 0-4)
2009.03.15. 21:14 |
A döntő második mérkőzését is megnyerte az Alba Volán SC az Újpest ellen, igaz a fehérváriaknak meg kellett közdeniük az újabb diadalért. Az UTE háromszor is vezetett, de az utolsó periódusban megint hengerelt a Volán, így Énekes Lajos együttese már 2-0-ra vezet a négy győzelemig tartó párharcban. UTE – Alba Volán SC 3-6 (1-1, 2-1, 0-4)Az első harmadban Dubek szerzett vezetést az Újpestnek, amit nem sokkal később Tokaji egyenlített ki. A második jétkrész a hazaiaknak sikerült jobban, Németh Péter és Dubek góljára a Volán csupán Martz révén tudott válaszolni. A záró játékrész 3-2-es lila-vezetéssel indult, de a fehérváriak felőrölték ellenfelüket, és a végére magabiztos győzelmet alakítottak ki. Fekete, Kovács Csaba és Ocskay is bevették Matus Palko ketrecét, így a Volán 6-3-ra nyert.
A harmadik összecsapásra kedden 18 órától Székesfehérváron kerül sor.
Újpesti TE - Alba Volán 3-6 (1-1, 2-1, 0-4)
Újpest, 1300 néző, vezette, Kincses, Soós, Abonyi.
UTE: Palko - Harmati, Németh P., Borbás, Zalavári, Sikorcin, Tolnai, Markó, Hetler, Virág, Hüffner, Dubek, Kadlubiak, Berta, Rufus, Zlocha, Németh Á., Strausz, Rafaj, Roczanov, Sommer. Vezetőedző: Pék György.
Alba Volán: Szuper - Tóth, Horváth, Martens, Hegyi, Bonni, Nagy, Martz, Benk, Fodor, Ocskay, Sofron, Kovács, Palkovics, Tokaji, Guerriero, Byström, Onderjcik, Vaszjunyin, Jobb, Fekete. Vezetőedző: Énekes Lajos.