Megkezdték a hivatásos szolgálatot - újonc tűzoltók érkeztek Székesfehérvárra is

Négy új tűzoltót köszöntöttek Fejér megyében. Közülük ketten Székesfehérváron, egy fiatalember Dunaújvárosban, míg negyedik szakasztársuk Sárbogárdon kezdte meg hivatásos szolgálatát. Az őrmesterek a sikeres tanulmányaik zárásaként a Katasztrófavédelmi Oktatási Központ kibocsátó ünnepségén tettek tiszthelyettesi fogadalmat múlt hét végén Budapesten.
2022.02.07. 16:23 |
Megkezdték a hivatásos szolgálatot - újonc tűzoltók érkeztek Székesfehérvárra is

Fejér megye négy újonc tűzoltóját Magosi Lajos tűzoltó ezredes, megyei katasztrófavédelmi igazgató köszöntötte a katasztrófavédelmi kirendeltségek és a hivatásos tűzoltó-parancsnokságok vezetőinek körében február 7-én Székesfehérváron.

Fodor Zoltán Bence tűzoltó őrmester és Krainhoffer Máté tűzoltó őrmester a székesfehérvári, Falusi Adrián tűzoltó őrmester a dunaújvárosi, Pogány Márk tűzoltó őrmester pedig a sárbogárdi hivatásos tűzoltó-parancsnokságon szolgál, ahol folyamatos továbbképzését egy-egy mentor támogatja majd.

Kék hírek

  1. „Hősképzés plusz” a mentőállomáson

    A nyári szünidőben kibővített Hősképző programmal várja az életmentő hivatás iránt érdeklődő fiatalokat az Országos Mentőszolgálat. Életmentő kiképzés, élményprogram, pályaorientáció – ez a Hősképzés Plusz! A Székesfehérvári Mentőállomáson augusztus 3-án, hétfőn 14 órakor kezdődik a program, amelyre előzetesen kell jelentkezni a czako.attila@mentok.hu email címen.

    2026.08.01.
  2. Több tanya, tarló és erdősáv égett Aba-Belsőbárándnál

    Egy lakatlan ház és mellette egy négy négyzetméteres tároló borult lángba egy tanya hátsó részén július 19-én kora este a 63-as főút mellett, Aba-Belsőbárándnál. Az erős szélben a tűz nagyon gyorsan terjedt, és az ingatlan első felében lévő lakóépület, valamint körülötte az aljnövényzet és az udvaron tárolt lom is meggyulladt. 

    2026.07.20.
  3. Egy héten belül három ámokfutó

    Halmozta a jogsértéseket az az autós, aki a rendőri intézkedés elől menekült a Horvát István utca és a Széchenyi út kereszteződésétől. Végül több rendőri egység összehangolt fellépésének köszönhetően Balatonvilágos térségében elfogták.

    2026.07.20.
  4. Menekülni próbált

    Még egy hét sem telt el a legutóbbi székesfehérvári autós menekülés óta, ismét egy olyan sofőr próbálta kivonni magát a rendőri intézkedés alól, aki sem a közlekedési szabályokat, sem mások életét nem tartotta tiszteletben.

    2026.07.18.