Kecskeméten szenvedett el újabb vereséget az Arconic-Alba Fehérvár

Az Alba Fehérvár férfi NB I-es A-csoportos kosárlabdacsapata Kecskemétre utazott. A fehérváriak gödörbe kerültek, hiszen sorozatban háromszor veszítettek. De továbbra sem megy az együttesnek, kikaptak úgy, hogy a mérkőzés négy negyedéből mindössze egyet tudtak nyerni. Az utolsó 10 perc és a mérkőzés is a házigazdáké lett.
2023.02.03. 20:59 |

Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét - Arconic-Alba Fehérvár 88-77 (24-27, 26-13, 17-24, 21-13)

A kiegyenlített első negyed után a hazaiak, majd a nagyszünetet követően a vendégek akarata érvényesült. A döntés így a záró felvonásra maradt, amelyben ismét a Kecskemét irányított. A folytatást így mindkét gárda 11/8-as győzelmi mutatóval várja.

KECSKEMÉT: Wittmann 10/6, TOWNES 14/12, Kucsera, Fazekas, KARAHODZSICS 15. Csere: Dramicsanin 10/3, BORISZOV 20/12, Kiss 6, Klobucar 13/6, Ivkovics. Vezetőedző: Forray Gábor
ARCONIC-ALBA FEHÉRVÁR: Pongó Marcell 11, Takács Milán 2, De Cosey 7, Ford 8/3, Philmore 2. Csere: SOMOGYI 15/3, Diong 4, Vojvoda 16, SZABÓ 12/6. Edző: Matthias Zollner

MESTERMÉRLEG

Forray Gábor:Nagyon nehéz héten vagyunk túl, amelyet szép játékkal zártunk le, végig domináltunk, ami óriási bravúr tőlünk. Ha a meccsen van egy kis hullámvölgy, akkor le akarjuk rövidíteni a játékokat, feljön az ellenfél, de a csapat erejét jelzi, hogy ha megállunk és odafigyelünk, akkor jól kosárlabdázunk. Most is volt egy-két ilyen periódus, de sikerült visszajönnünk.

Matthias Zollner: Mindenki csalódott a vereség miatt. Rossz sorozatban vagyunk, és ahogy hétről hétre jönnek a vereségek, a játékosok egyre inkább elveszítik az önbizalmukat. Ez meglátszik a játékosok hárompontos dobásain is. Most azon kell dolgozni, hogy visszanyerjék az önbizalmukat. Amit kértem tőlük, hogy mutassanak karaktert, játszanak önbizalommal, nem tudták teljesíteni.

Fotó: archív