Újabb vereséget szenvedett az Alba Volán

Továbbra is pont nélkül áll az Erste Bank Eishockey Liga tabellájának utolsó helyén az Alba Volán jégkorong csapata. A Fehérvári Ördögök az osztrák bajnokság harmadik fordulójában a Villach vendégeként korcsolyáztak jégre, az osztrák Premiere televízió nyilvánossága előtt. A Villach az eddigi két mérkőzésén mindössze egy pontot gyűjtött, így Jan Jasko alakulata titkon reménykedhetett a pontszerzésben. A karintiai együttes azonban már az első harmadban komoly előnyre tett szert. Peintner, Bousquet, és Lanzinger góljaival a 11. percben már 3-0-ra vezettek a vendéglátók. EC Pasut VSV – Alba Volán 5-2 (3-0, 0-1, 2-1) /fotó: www.albavolanfevita.hu/
2007.09.27. 22:33 |
 Továbbra is pont nélkül áll az Erste Bank Eishockey Liga tabellájának utolsó helyén az Alba Volán jégkorong csapata. A Fehérvári Ördögök az osztrák bajnokság harmadik fordulójában a Villach vendégeként korcsolyáztak jégre, az osztrák Premiere televízió nyilvánossága előtt.

A Villach az eddigi két mérkőzésén mindössze egy pontot gyűjtött, így Jan Jasko alakulata titkon reménykedhetett a pontszerzésben. A karintiai együttes azonban már az első harmadban komoly előnyre tett szert. Peintner, Bousquet, és Lanzinger góljaival a 11. percben már 3-0-ra vezettek a vendéglátók. A középső játékrészben a Volán is felvette a ritmust, s a 27. percben Tokaji Viktor váltott gólra egy kettős emberelőnyt. A záróharmadban az osztrákok is büntettek emberfórból, előbb Gauthier, majd Brown használta ki a létszámfölényt. Az 52. percben a Villach 5-1-es vezetésénél már eldőlt a meccs, így Kurt MacSwein emberhátrányban szerzett találata már csupán szépségtapasz volt. Az Alba Volán 5-2-es vereséget szenvedett, s vasárnap 18 órától hazai környezetben javíthat a Linz ellen.

EC Pasut VSV – Alba Volán 5-2 (3-0, 0-1, 2-1)