Újabb rekordmélységekben a forint

Csütörtökön este már 316 forint fölé gyengült a forint az euróval szemben, majd reggelre tovább csúszott, így már megközelítette a 317-es szintet. A Dow Jones hírügynökségnek nyilatkozó elemzők szerint tovább gyengülhet a hazai fizetőeszköz, mivel nincs pozitív hír a piacon és nincs jele, hogy a központi bank beavatkoznék.

2009.03.06. 08:47 |
Csütörtökön este már 316 forint fölé gyengült a forint az euróval szemben, majd reggelre tovább csúszott, így már megközelítette a 317-es szintet. A Dow Jones hírügynökségnek nyilatkozó elemzők szerint tovább gyengülhet a hazai fizetőeszköz, mivel nincs pozitív hír a piacon és nincs jele, hogy a központi bank beavatkoznék.

A forint továbbra is alulteljesít a régiós devizákkal szemben, ami szakértők szerint azt bizonyítja, hogy a piac az elmúlt napok eseményei miatt már leválasztotta a forintot a lengyel zlotyról és a cseh koronáról. A forint a tavaly év végi szintnél több mint 20 százalékkal gyengébb most. A dollárhoz képest 6,5 éve nem látott szintre süllyedt: 251 forintért adták a dollárt, míg a svájci frank több mint 215 forintba került, ami szintén negatív rekord, akárcsak az euró esetében.

A portfolio.hu is arra hívta fel a figyelmet, hogy az elmúlt napok tapasztalatai alapján kezdik megkülönböztetni negatív irányban a forintot a térségben, bár a friss piaci konszenzus szerint nem ez lesz a jellemző a következő hónapokban. Nemcsak a forint, hanem a magyar részvények és állampapírok is nagyon szenvedtek tegnap a leértékelődési nyomás miatt.

Gazdaság

  1. Új igazgató a Mondeleznél

    A Mondelēz International bejelentette, hogy 2026 januárjától Berkó Gábort nevezi ki magyarországi ügyvezető igazgatónak. Berkó Gábor több mint két évtizedes nemzetközi tapasztalattal rendelkezik a fogyasztási cikkek piacán. Az új igazgató a Procter & Gamble-től érkezett a Mondelēz -hez, ahol számos hazai és regionális vezetői pozíciót töltött be, legutóbb a magyarországi ügyvezető igazgatói posztot látta el.

    2026.01.29.
  2. Tudatos évtervezés

    A 2026-os üzleti év tudatos megtervezése volt a fókuszában annak a FIVOSZ által szervezett workshopnak, amelyet fiatal vállalkozók számára tartottak Székesfehérváron. Az esemény célja az volt, hogy a résztvevők ne csupán célokat fogalmazzanak meg, hanem működő keretrendszert kapjanak ahhoz, hogy vállalkozásuk valóban támogassa ezek elérését.

    2026.01.29.
  3. Precíziós gazdálkodás szak indul

    Január végéig lehet jelentkezni az Óbudai Egyetem Alba Regia Kar frissen meghirdetett, precíziós gazdálkodás szakirány továbbképzésére. A februárban induló képzésre január 31-ig várják a jelentkezéseket.

    2026.01.19.
  4. Ingyenes födémszigetelés!

    Az ingyenesen igényelhető szigetelési programok keretében továbbra is lehetőség nyílik különböző energiamegtakarítási megoldások alkalmazására, a lakossági energiahatékonyság növelésére. A még mindig ingyenesen igényelhető födémszigetelés beépítésével akár 20-30%-os fűtési energiamegtakarítás is elérhető. A lehetőség a székesfehérvári ingatlanok esetében is rendelkezésre áll.

    2026.01.09.